Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
carshop
almedica

Kasina Wielka. - Radość, emocje, rywalizacja, edukacja, integracja, a przede wszystkim aktywność fizyczna - Artur Żaba podsumowuje Dzień Sportu na Orliku

Net-Factory - 18.05.2020
17 września, 20:14    autor: mantosz   wyświetlenia: 7094

Deszczowa pogoda uniemożliwiła zorganizowanie Dnia Sportu na Orliku obok ZSiP nr 1 w Kasinie Wielkiej. Wydarzenie trzeba było przenieść do hali. - Powiedzieliśmy, że i tak będziemy się fantastycznie bawić w tym dniu. Wydarzenie. Później był kosmos. Radość, emocje, rywalizacja, edukacja, integracja a przede wszystkim aktywność fizyczna. Łącznie w imprezie wzięło udział ponad 300 osób - podsumował w mediach społecznościowych Artur Żaba, lokalny animator sportu.

Dzień Sportu w Kasinie Wielkiej udało się zorganizować dzięki: operatorowi projektu Fundacji Orły Sportu z siedzibą w Pucku; Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które udzieliło dofinansowania; Gminie Mszana Dolna, która ufundowała pamiątkowe gadżety; Firmie Maspex, która ufundował napoje Tymbark dla wszystkich uczestników wydarzenia; KGW „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej, które przygotowały poczęstunek; OSP Kasina Wielka, która przygotowała prelekcję na temat pracy strażaków; dyrektor ZSiP nr, Janinie Ziemianin oraz wychowawcom.  Przemysław Małysz przeprowadził pokaz pierwszej pomocy i sprawował opiekę medyczną nad uczestnikami. Marek Trzópek, trener klubu „Błękit” Gruszowiec zorganizował lekcję łucznictwa sportowego. Sędzią głównym zawodów była Maria Żaba. Patronat honorowy sprawowali wójt gminy Mszana Dolna, Bolesław Żaba oraz członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Czesław Kawalec.

- Dziękuję przede wszystkim wspaniałym uczestnikom Dnia Sportu w Kasinie Wielkiej za udział i wspaniałe zaangażowanie w ten event. Widzimy się na Orliku - czekam na WAS i na kolejne wspaniałe wydarzenia z Waszym udziałem - do zobaczenia - napisał Artur Żaba.

źródło: oficjalny profil Artura Żaby, lokalnego animatora sportu w Kasinie Wielkiej; oprac. MAG

fot. organizator

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab