Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
alior do 7 listopada
almedica

Nowe Rybie. Dr Wanda Matras-Mastalerz będzie mówić o terapeutycznej funkcji literatury. Na wykład zaprasza GBP w Starej Wsi

Net-Factory - 18.05.2020
19 września, 21:58    autor: mantosz   wyświetlenia: 3277

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi, Filia w Nowym Rybiu zaprasza we wtorek, 21 września, o godz. 17.00 na wykład dr Wandy Matras-Mastalerz pt. „Literacki balsam dla duszy”. Spotkanie będzie poświęcone książkowym wzorcom i strategiom radzenia sobie z kryzysami. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak wyciągać naukę z trudności oraz jak radzić sobie ze stresem.

Dr Wanda Matras-Mastalerz pochodzi z Limanowszczyzny. Jest doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa; prezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu; kierownikiem Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie; kierownikiem kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii, realizowanych na podstawie jej autorskich programów; autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej; adiunktem w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie; certyfikowanym trenerem stymulacji pamięci i rozwoju intelektu.

Wykład dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


źródło: GBP w Starej Wsi; oprac. MAG

fot. GBP w Starej Wsi

almedica
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab