Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
carshop
almedica

Słopnice. Festiwal Piłkarski śladami Orłów Górskiego w Słopnicach. Syn legendarnego trenera i Lesław Ćmikiewicz kibicowali młodym piłkarzom

Net-Factory - 18.05.2020
28 września, 13:41    autor: jbudacz   wyświetlenia: 6676

W minioną niedzielę w Słopnicach odbył się Festiwal Piłkarski Śladami Orłów. To drugi z trzech turniejów, jakie odbywają się w całej Polsce. Dzień wcześniej młodzi piłkarze zagrali w Busku Zdroju, a finałowy turniej odbędzie się w Warszawie.

Do Słopnic przyjechały akademie piłkarskie z Warszawy, Krakowa, a nawet Lwowa. Nie mogło zabraknąć piłkarskich drużyn z naszego regionu. W sumie w turnieju wzięło udział 10 drużyn.

Pierwsze miejsce zajęła Akademia Piłkarska FC Barcelona w Warszawie, która w finale pokonała Wisłę Kraków 3-0. Na najniższym stopniu stanęli piłkarze Legii Soccer Schools. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Warszawy pokonała Ruch Lwów 5-0.

Organizatorzy zebrali wiele pochlebnych opinii na temat turnieju. Wydarzenie wsparł urząd gminy w Słopnicach. Adam Sołtys, wójt gminy nie krył zadowolenia, że to właśnie do Słopnic zawitał festiwal piłkarski. Ten nie mógłby się odbyć, gdyby nie prywatne firmy, takie jak: Teampol, Woitec Bau czy Muniak. To właśnie one ufundowały nagrody w loterii fantowej i wsparły finansowo cały turniej.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab