Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
carshop
almedica

Mszana Dolna. Radni chcą obniżyć wynagrodzenie burmistrz Annie Pękale. Do Biura Rady wpłynęły dwa projekty

Net-Factory - 18.05.2020
07 października, 19:26    autor: mantosz   wyświetlenia: 16691

Na 13 października zaplanowana jest XLI sesja Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej. W porządku obrad, opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miasta, znalazł się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza miasta Mszana Dolna.

O komentarz poprosiliśmy przewodniczącego Rady Miejskiej.

- Do Biura Rady Miejskiej wpłynęły dwa projekty uchwał w tej sprawie. Pierwszy projekt, to wspólna inicjatywa radnych powstała podczas spotkania w Urzędzie Miasta w miniony poniedziałek. Zakłada on ustalenie wynagrodzenia burmistrza miasta na poziomie 5000 złotych brutto. Drugi projekt uchwały został złożony przez radnego Michała Liszkę jako projekt klubu radnych „Razem dla Mszany Dolnej”. Zakłada on ustalenie wynagrodzenia burmistrza na poziomie 8680 złotych brutto - mówi Janusz Matoga.

Przewodniczący Rady Miejskiej na razie nie przybliża argumentacji radnych.

- Projekt powstały po poniedziałkowym spotkaniu radnych zawiera obszerne uzasadnienie, które z pewnością zostanie przedstawione w trakcie procedowania na sesji. Drugi z projektów w momencie wpływu do Biura Rady nie posiadał uzasadnienia - dodaje Janusz Matoga.

Wynagrodzenie burmistrz Anny Pękały wynosi obecnie 10 180 złotych brutto.

fot. arch. Tv28

almedica
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab