Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
alior do 7 listopada
almedica

Gmina Mszana Dolna. Wychowankowie UKS Gorce Raba Niżna osiągają coraz lepsze wyniki

Net-Factory - 18.05.2020
07 października, 21:51    autor: mantosz   wyświetlenia: 5040

Młodzi skoczkowie, którzy przygodę ze sportem rozpoczynali w klubie UKS Gorce Raba Niżna w ramach naboru ,,Skok po medal”, realizowanego ze środków MSiT, coraz lepiej czują się na skoczniach w kraju i za granicą. Emilia Antosz z Mszany Dolnej, Miłosz Malarz i Jan Sławecki z Mszany Górnej, Sylwester Pustelnik z Glisnego oraz bracia Oskar i Daniel Rączka z Rabki-Zdroju to zawodnicy, którzy na co dzień reprezentują klub KS Chochołów.

Młodzi pasjonaci skoków mają już spore doświadczenie i coraz dłuższe rekordy życiowe. Skocznie, na których oddali już swoje skoki, to nie tylko Zakopane, Szczyrk i Wisła czy inne obiekty w kraju; to również obiekty w Niemczech, Słowacji, Austrii oraz Słowenii. Największy obiekt, na którym młodzi śmiałkowie oddali swoje skoki, to skocznie w Planicy. Skoki na obiekcie K 72 oddali Miłosz Malarz i Jan Sławecki; najdalej poszybował tam Jan - na odległość 65m! 

Wychowankowie UKS Gorce Raba Niżna w tym sezonie mogą się już pochwalić wieloma sukcesami:
 ,,Lotos Cup Kids Szukamy Następców Mistrza” (skocznie K15 do K40) - Emilia Antosz - 1. miejsce; Oskar Rączka - 1., 6. miejsce i 2. w kombinacji norweskiej;
Daniel Rączka - 4., 6., 14. miejsce.

,,Lotos Cup Szukamy Następców Mistrza” (skocznie K60 - K70) - Jan Sławecki  - 18., 20., 22. miejsce.

BGK Ski LOTOS Cup – Chochołów (skocznie K15 do K35) Miłosz Malarz – 13. miejsce; Sylwester Pustelnik - 14. miejsce.

Memoriał Tadeusza Palusiaka Szczyrk  (skocznie  K40) - młodsi - Miłosz Malarz - 2.  miejsce

Bystra ,,Memoriał Józefa Przybyły” (skocznie K15 do K40) - Emilia Antosz - 1. miejsce; Oskar Rączka - 2. miejsce; Miłosz Malarz - 3. miejsce.

Zawody Otwarcia Średniej Krokwi w Zakopanem (skocznie K25 do K65) - Emilia Antosz - 1. miejsce; Miłosz Malarz - 4. miejsce.

Letni Puchar Bieszczadów - Emilia Antosz - 2. miejsce; Oskar Rączka - 3. miejsce oraz 1. miejsce w kombinacji norweskiej.

Puchar Tatr - Emilia Antosz - 2. miejsce; Miłosz Malarz - 5. miejsce; Oskar Rączka - 4. miejsce.

Jan Sławecki w nowym sezonie reprezentuje Klub RUTKOW-SKI. Jego trenerem będzie Łukasz Rutkowski, olimpijczyk i wielokrotny reprezentant kraju w zawodach w skokach narciarskich.

tekst: Robert Sławecki; oprac. MAG

fot. archiwum prywatne

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab