środa, 18 maja 2022r. · Imieniny: Feliksa, Aleksandry
canal
flector

Tymbark. Sceny jak z gangsterskiego filmu. Zajechali drogę dostawczemu busowi i zaczęli grozić pasażerom

Net-Factory - 18.05.2020
12 października, 20:47    autor: jbudacz   wyświetlenia: 218959

Dzisiaj przed godziną 19. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Limanowej otrzymał zgłoszenie o rozboju na DK 28 w Tymbarku. Na miejscu akcji działają policjanci.

To była szybka i zorganizowana akcja. "Krajówką"  z Mszany Dolnej do Limanowej porusza się dostawczy bus marki Iveco. Jadą w nim dwie osoby.  Nic nie zapowiada sytuacji, która wydarza się kilkanaście minut później.

Dostawczemu busowi drogę zajeżdżają dwa samochody marki Audi Q7. Jeden na krakowskich, a drugi na limanowskich numerach rejestracyjnych. Z ciemnych pojazdów wysiadają mężczyźni, którzy siłą wyciągają  dwie osoby z Iveca. Zastraszają i grożą dwóm podróżującym samochodem.

Po chwili zabierają telefony i z piskiem opon odjeżdżają. Nie wiadmo czy zrabowali coś więcej. Tyle w tej sprawie usłyszeliśmy od dyżurnego z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

- Dokonali uszkodzenia ciała pokrzywdzonych, a także zniszczyli mienie w postaci uszkodzenia okularów oraz szyby bocznej w pojeździe, a także zabrali im dwa telefony. Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na kwotę około 1800 zł. Policjanci z Komisariatu Policji w Tymbarku ustalają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia - mówi Jolanta Batko, rzecznik KPP Limanowa.

 

Samochód marki Iveco był opisany w firmowe emblematy, dlatego skontaktowaliśmy się z właścicielem przedsiębiorstwa. Od nas dowiedział się o całej sytuacji, która miała miejsce na DK 28 w Tymbarku. Samochód, którym jechały dwie osoby był wynajęty dla podwykonawcy. Nie wie, co mogło być przyczyną napadu na pojazd, którego jest właścicielem. Nie podejrzewa również nikogo o tak bezwzględny i brutalny napad.

 

Policja prosi o informacje związane z tym wydarzeniem. Można je przekazać dzwoniąc pod numer telefonu KPP Limanowa: 47 834 54 00 lub KWP Kraków: 47 835 44 44

Informacja będzie aktualizowana. 

Fot. TV28

allmedica pasek na dole
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab