Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
alior do 7 listopada
almedica

Limanowa. Szpital Powiatowy ma nową karetkę. Zmodernizowano też dwie pracownie

Net-Factory - 18.05.2020
14 października, 23:01    autor: mantosz   wyświetlenia: 7699

12 października kapelan Szpitala Powiatowego w Limanowej, ks. Piotr Jaworski, poświęcił nową karetkę. Członkowie Rady Społecznej wizytowali w tym dniu dwie zmodernizowane pracownie: analityczną i serologii transfuzjologicznej wraz z bankiem krwi oraz centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku.

- Cieszę się, iż możemy się tutaj spotkać i przy okazji kolejnego posiedzenia Rady Społecznej szpitala wspólnie uczestniczyć w poświeceniu nowej karetki. Jest to nowoczesny i w pełni wyposażony ambulans, zakupiony dzięki środkom z Unii Europejskiej i jestem przekonany, że będzie nam dobrze służył - powiedział dyrektor szpitala Marcin Radzięta.

Dyrektor złożył również podziękowania Zbigniewowi Jeżowi, który od ponad 20 lat pełni funkcję kierownika Sekcji Transportu i czuwa nad sprawnym działaniem taboru. Nowy ambulans, który trafi do sekcji, został zakupiony w ramach projektu pn. „Zakup ambulansu dla Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego oraz zakup środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji”, dofinansowanego w zakresie działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych, realizowanych w ramach PO Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

źródło: Szpital Powiatowy w Limanowej; oprac. MAG

fot. Szpital Powiatowy w Limanowej

almedica
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab