Niedziela, 5 grudnia 2021r. · Imieniny: Kryspina, Saby
carshop

Podobin. Przewrócił się ciągnik rolniczy. Poszkodowana osoba zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Net-Factory - 18.05.2020
23 października, 14:35    autor: mantosz   wyświetlenia: 54858

Ok. godz. 10.30 służby zostały poinformowane o przewróceniu się ciągnika rolniczego w Podobinie.

- 61- letni kierujący ciągnikiem marki Ursus podczas podjazdu na leśnej drodze doprowadził do jego wyrzucenia. W wyniku tego manewru został przygnieciony przez ciągnik. Mężczyzna nieprzytomny w bardzo ciężkim stanie zabrany przez LPR do szpitala w Krakowie - mówi aspirant Jolanta batko, rzecznik KPP Limanowa.

- Osoba przygnieciona nieprzytomna została wyciągnięta przez osoby postronne. Następnie pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Osoba poszkodowana została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie - informuje Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Limanowej.

- Zostajemy zaalarmowani do przygniecenia mężczyzny przez traktor w lesie. Po dotarciu na miejsce zastajemy osobę z zatrzymaniem krążenia, wydobytą już z pod maszyny przez świadków zdarzenia. Po długotrwałej reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe. Poszkodowany nieprzytomny, w ciężkim stanie został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala - napisali na swoim oficjalnym profilu druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej.

Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi policja. W akcji brały udział jednostki PSP w Limanowej oraz OSP w Mszanie Dolnej i Niedźwiedziu

fot. OSP Mszana Dolna

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab