Niedziela, 5 grudnia 2021r. · Imieniny: Kryspina, Saby
carshop

Mszana Dolna. Uczniowie ze szkoły w Porębie Wielkiej zwycięzcami II edycji Konkursu Historycznego "Wolna i Niepodległa"

Net-Factory - 18.05.2020
12 listopada, 20:15    autor: jbudacz   wyświetlenia: 8225

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zorganizował konkurs wiedzy historycznej pod hasłem "Wolna i Niepodległa". Wydarzenie odbyło się w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do konkursu zgłosiły się tylko trzy szkoły, mimo, że organizatorzy wysłali zaproszenia do 26 placówek z terenu miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź. 

A było, o co walczyć, bo zwycięzcy mogli otrzymać bon na 1000, wicemistrzowie konkursu 600, a uczniowie, którzy zajęli trzecie miejsce 400 złotych. Ostatecznie udział w konkursie wzięły szkoły z Poręby Wielkiej, Niedźwiedzia i Łostówki.

Uczniowie odpowiadali na pytania z trzech kategorii. polityki, gospodarki i kultury. Przygotowały je Małgorzata Kołodziejska, Małgorzata Pietrzak, Magdalena Nawieśniak

 oraz nasza redakcyjna koleżanka Monika Antosz – Grodzicka, która wspólnie z Piotrem Armatysem, dyrektorem MOK w Mszanie Dolnej prowadzili niepodległościowy konkurs historyczny.

Po godzinie gry okazało się, że zwycięzcami konkursu zostali Mikołaj Małysz i Mateusz Czech ze szkoły z Poręby Wielkiej. Na drugim stopniu podium uplasowali się Maciej Domagała i Maciej Trębacz ze szkoły w Niedźwiedziu , a trzecie zajęli Wojtek Wojtas i Mateusz Lupa ze szkoły w Łostówce.

Dla tych, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę odsyłamy do filmu poniżej, który jest zapisaem wideo z całego konkursu.

Nagrody finansowe dla uczestników konkursu historycznego ufundował Urząd Miasta w Mszanie Dolnej.

Fot. MOK Mszana Dolna

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab