Niedziela, 5 grudnia 2021r. · Imieniny: Kryspina, Saby
carshop

Słopnice. I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego był okazją do wymiany doświadczeń i integracji środowiska

Net-Factory - 18.05.2020
19 listopada, 21:24    autor: mantosz   wyświetlenia: 38404

Przedstawicielki prawie 50 kół gospodyń wiejskich spotkały się podczas I Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego w domu weselnym „Lis” w Słopnicach.

Starosta Mieczysław Uryga, otwierając kongres, podkreślił, że współpraca powiatu limanowskiego z kołami, układa się bardzo dobrze. Wspólnie z wicestarostą Agatą Ziębą, senatorem Janem Hamerskim oraz wicewojewodą małopolskim Józefem Leśniakiem wręczył podziękowania za dotychczasową działalność. Od stycznia 2022 roku Starostwo Powiatowe w Limanowej zorganizuje dyżur urzędnika, który pomoże zainteresowanym kołom w prowadzeniu obsługi finansowej.

Podczas kongresu nie mogło zabraknąć prezentacji lokalnych produktów. Były one dostępne na 10 stoiskach. Przygotowały je gospodynie z Kamienicy Górnej, Laskowej, Lipowego, Łukowicy, Męciny, Skrzydlnej, Słopnic, Sowlin, Tymbarku i Wilkowiska.

- I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego - cudowne wydarzenie, dzięki któremu mieliśmy możliwość spotkać wyjątkowe osoby. Organizacja, jak i sama impreza przerosły nasze oczekiwania, dlatego też serdecznie dziękujemy organizatorowi - władzom powiatu limanowskiego za zaproszenie i możliwość wzięcia w nim udziału. Otrzymane odznaczenie jest „wisienką” na torcie i potwierdzeniem, iż nasza działalność na rzecz lokalnej społeczności jest wartościowa. I Kongres KGW Powiatu Limanowskiego już za nami, ale mamy nadzieję, że w przyszłości takie wydarzenia będą cykliczne i wpiszą się w lokalną tradycję powiatu limanowskiego - napisały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowego w mediach społecznościowych.

- Za nami I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego. Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu na czele z panem starostą Mieczysławem Urygą oraz wicestarostą panią Agatą Ziębą za zaproszenie. To były wspaniałe chwile z cudownymi gosposiami i gospodarzami - skomentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Tymbarku.

Prelekcję pt. „Renesans kół gospodyń wiejskich” wygłosiła etnograf Zofia Skwarło. Wystąpił zaspół Górmani. I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Limanowskim był realizowany w ramach programu Europejskich Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.

źródło: Powiat Limanowski; oprac. MAG

fot. Powiat Limanowski; fanpage Agata Zięba. Tylko konkrety; KGW Porąbka; KGW Tymbark; KGW Lipowe; GOKSiT Łukowica; Dorota Stanisławczyk

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab