Niedziela, 5 grudnia 2021r. · Imieniny: Kryspina, Saby
carshop

Pisarzowa/Warszawa. Bartłomiej Górka przemawiał podczas obrad Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej

Net-Factory - 18.05.2020
24 listopada, 22:06    autor: mantosz   wyświetlenia: 4167

18-letni Bartłomiej Górka z Pisarzowej, prezes Regionu Małopolskiego Młodych dla Wolności oraz Skarbnik Okręgu Nowy Sącz w partii KORWiN wziął udział w posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyło się w sobotę w Senacie RP. Temat tegorocznych obrad dotyczył działalności lokalnej oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce.

Posiedzenie skończyło się dla kierowanego przeze mnie Klubu Młodych dla Wolności niewątpliwym sukcesem. Wszystkie cztery złożone przez nas projekty uchwał zostały przegłosowane przez Parlament. Na nie składa się napisana przeze mnie Uchwała o Izbie Samorządowej i Zadaniach Izby Wyższej, Uchwała o Kulturze Bezpieczeństwa w Samorządach, Uchwała o Reformie Działalności Samorządów - Trójka Samorządowa oraz Uchwała o Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim - komentuje młody polityk.

 Parlament Młodych RP to inicjatywa młodzieżowa zapoczątkowana w 2018 roku, kiedy ówczesny marszałek sejmu Marek Kuchciński przesunął posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży z 1 czerwca na wrzesień. Wówczas odbył się Parlament Dzieci i Młodzieży, który jest kontynuowany.  W tegorocznym posiedzeniu wzięło udział blisko stu parlamentarzystów, z różnych regionów kraju, z różnymi poglądami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi, a także członkowie organizacji młodzieżowych i młodzieżówek partyjnych. Zdaniem organizatorów, misją Parlamentu Młodych jest nauka rzeczowej, kulturalnej i merytorycznej dyskusji oraz pomoc w nabyciu podstawowych umiejętności z zakresu debaty parlamentarnej.

Przemówienie Bartłomieja Górki zostało dobrze przyjęte. Krytykował on bezwzględny pragmatyzm oraz ideę „porozumienia ponad podziałami za wszelką cenę”.

źródło: Młodzi dla Wolności; oprac. MAG

fot. Młodzi dla Wolności

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab