Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
pomoc drogowa carshop
Monnari Limanowa

Limanowa/Kraków. Zawodnicy Akademii Piłkarskiej MAM TALENT Limanowa najlepsi w Międzynarodowym "Turnieju Smoka"w Krakowie

Net-Factory - 18.05.2020
13 grudnia, 08:59    autor: pgrab   wyświetlenia: 6473

Nie ma rzeczy niemożliwych! – Tak można w kilku słowach opisać występ drużyny APMT 2013 z Akademii Piłkarskiej MAM TALENT Limanowa która wygrała Międzynarodowy TURNIEJ SMOKA w Krakowie w kategorii żaków.

Pierwszy mecz turnieju rozegraliśmy, jak się później okazało ze zwycięzcą grupy – UKS SMS STAL Mielec. Po bramce Bartka, zremisowaliśmy 1:1.

Kolejne spotkanie to mecz ze zwycięzcą poprzedniej edycji Turniej Smoka – Ks Zakopane. Była to jedna z najlepszych drużyn, z którymi zagraliśmy podczas całego turnieju. Wynik 3:3 (2x Dominik D. i Szymon P.), mimo że jeszcze minutę przed końcem prowadziliśmy 3:1, ale przeciwnicy jak na górali przystało – nie odpuścili do końca.

 

Później wygraliśmy kolejno z Grupa piłkarska rocznik 2013/14 ,,Oskar Przysucha'' 1:0 (Szymon P.), Akademia Sportu ELITA 6:0 (3x Dominik D., 2x Wiktoria, Leon), 8:1 z Szkółka Piłkarska Orzeł Piaski Wielkie (4x Szymon P., 3x Dominik D. i Dominik S.) oraz 12:0 z PUKS Karol Wadowice – w tym ostatnim meczu Dominik D. strzelił uwaga – 9 bramek! Dwie dokłada Szymon P. i jedną Dominik S.

Grupę eliminacyjną zakończyliśmy na drugim miejscu z dorobkiem 14 punktów – 31 strzelonych bramek.

 

W niedzielę graliśmy w gronie 7 najlepszych (startowało 28), które brały udział w eliminacjach.

I tutaj zaczęła się nasza niesamowita historia! 

Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach, wygraliśmy pierwsze cztery mecze - 3:1 z UKS SMS STAL Mielec (2x Dominik D., Szymon P.), 1:0 z AKS SMS Łódź (Dominik D.), 1:0 z Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice (Dominik D.) oraz 5:2 z GKS POGOŃ 96 ŁASZCZOWKA_official (5x Dominik D.). W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z K.S. Wiki Sanok, gdzie musieliśmy uznać wyższość rywala, który pokonał nas 3:1 (Leon).

W ostatnim meczu graliśmy się z MKS Parasol Wrocław, drużyną która nie tak dawno na Finałach Deichmanna dała nam cenną lekcję futbolu, z której jak się okazuję wyciągnęliśmy wnioski. Mimo iż rywale dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, końcowy wynik to 4:2 dla APMT Limanowa po bramkach Leona x2 i Dominika D. x2!

Wygrana w Turnieju stała się faktem. Ogromna radość, łzy szczęścia i niesamowite emocje. Królem strzelców całego turnieju został Dominik Dudek z dorobkiem 28 bramek!

Na wyróżnienie zasługuje każdy zawodnik, który wziął udział w tym turnieju, ale musimy docenić niesamowitą grę Wiktorii Kocoń – ta dziewczyna jest naprawdę niesamowita!

Dodatkowo wygraliśmy również dofinansowanie wyjazdu na turniej zagraniczny, z którego chętnie skorzystamy w przyszłym roku. W 2022 roku czeka nas dużo ciekawych wydarzeń, nie możemy się doczekać.

Jesteśmy bardzo dumni z całej drużyny i trenerów którzy świetnie pracują z drużynami czego efektem są takie sukcesy – powiedział koordynator APMT Limanowa , Kamil Musiał – W ostatnich dwóch latach plasujemy się wysoko w wielu różnych wydarzeniach ale zwycięstwo grupy APMT 2013 jest tym piękniejsze że nikt z Nas się tego nie spodziewał wiedząc że będziemy się mierzyć z niesamowicie mocnymi zespołami które w wielu aspektach przodują nad Nami. Ale wiara, zaangażowanie i bardzo dobre treningi powodują że nasi adepci rozwijają się i są zdolni do takich wyczynów - czytamy na stronie akademii piłkarskiej. 

Oczywiście nie jest to też przypadek bo grupa APMT 2013 to bardzo mocna drużyna która w tym roku wygrała Turniej Daichmanna w Nowym Sączu oraz eliminacje do Bielik CUP!  Warto też nadmienić iż w ostatnim tygodniu w turnieju SMOKA brała udział młodsza grupa żaków APMT 2014 i oni również osiągnęli bardzo dobry rezultat.

To pokazuje że nasza praca z dziećmi jest jak najbardziej w porządku ale ciągle chcemy jeszcze lepiej pracować i rozwijać się dla dzieciaków, stąd inwestowanie w nową bazę piłkarską i w jak najlepsze warunki do szkolenia dla naszych podopiecznych '' 

Kadra: Wiktoria Kocoń, Szymon Kalemba, Szymon Podgórni, Dominik Surma, Leon Żmuda, Bartek Chełmecki, Dominik Dudek, Oliwier Kapera.

Trenerzy: Adrian Mrózek i Marek Jajeśnica

Źródło: Facebook.com/FundacjaAPMTLimanowa

 

zaba
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab