Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
zabka
Monnari Limanowa

Region. Orkiestry dęte z Mszany Dolnej, Mszany Górnej i Piekiełka pielgrzymowały na Jasną Górę

Net-Factory - 18.05.2020
07 stycznia, 20:33    autor: mantosz   wyświetlenia: 32229

Orkiestry dęte z Mszany Dolnej, Mszany Górnej i Piekiełka 6 stycznia kolędowały na Jasnej Górze.

- Na Jasnej Górze zabrzmiały dziś pastorałki znane jedynie góralom zagórzańskim. Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej i Piekiełka świętowała 120 lat istnienia. Tradycyjnie w uroczystość Objawienia Pańskiego przybył chór i Orkiestra Dęta z Mszany Górnej. Dla wiernych z Zagórza to nie tylko kolędowanie, ale przede wszystkim modlitwa o Boże błogosławieństwo na nowy rok - czytamy w artykule na stronie internetowej klasztoru jasnogórskiego.

Warto podkreślić, że orkiestry z Mszany Dolnej i Piekiełka już po raz 25. przybyły do Częstochowy, by wspólnie się modlić i kolędować. Taki jubileusz świętuje również kapelmistrz Piotr Rataj. Wraz z orkiestrą na Jasną Górę przybyli proboszczowie obu mszańskich parafii, ks. Jerzy Raźny i ks. Tadeusz Mrowiec.

- Także przedstawiciele wspólnoty parafialnej z Mszany Górnej, strażacy z orkiestry i chórzyści przybyli dziś na Jasną Górę, by podziękować Matce Bożej za miniony rok i prosić o dalsze Boże błogosławieństwo. W tradycyjnych regionalnych strojach przyjechało ok. 50 osób. Kapelmistrz Michał Mysza podkreślił, że w repertuarze orkiestry są pastorałki śpiewane jedynie na Zagórzu. Niektóre z nich mają ponad 100 lat. Ks. Marian Bański, zmartwychwstaniec, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej, zauważył, że to dziękczynne pielgrzymowanie odbywa się „z przytupem” i radością, a coroczna modlitwa i kolędowanie na Jasnej Górze stały się już zwyczajem - relacjonuje Biuro Prasowe Jasnej Góry.

źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry; oprac. MAG

nagrania: Biuro Prasowe Jasnej Góry

fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry, ks. Jerzy Raźny oraz Fotonalka Siapenek

 

zaba
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab