Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
pomoc drogowa carshop
Monnari Limanowa

Powiat Limanowski. Ponad 300 pożarów i 1213 miejscowych zagrożeń. Strażacy z PSP z Limanowej podsumowali ubiegły rok

Net-Factory - 18.05.2020
11 stycznia, 19:56    autor: jbudacz   wyświetlenia: 19793

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej podsumowali 2021 rok. Na terenie powiatu limanowskiego miało miejsce ogółem 1640 zdarzeń wymagających udziału jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym 301 pożarów, 1213 miejscowych zagrożeń oraz 126 alarmów fałszywych.

Na internetowej stronie PSP w Limanowej została opublikowana informacja dotycząca działań strażaków w ubiegłym roku. Analizę przeprowadził i opracował st. kpt. Marcin Kulig z Wydziału ds. operacyjno - szkoleniowych KP PSP w Limanowej.

Jak czytamy w opublikowanym raporcie miejscowe zagrożenia stanowiły przeszło 74% wszystkich zdarzeń, pożary prawie 18,3% a 7,7% to alarmy fałszywe.

W porównaniu z 2020 rokiem, nastąpił spadek ogólnej liczby zdarzeń o 18,7%. Biorąc pod uwagę rodzaj zdarzeń, odnotowano wzrost ilości pożarów o 0,7%, natomiast spadła
25,1% Ilość MZ a o 28,6% wzrosła liczba alarmów fałszywych.

Jednostki ochrony przeciwpożarowej, oprócz likwidacji typowych dla siebie zdarzeń, zaangażowały się także wzorem roku ubiegłego, w cały szereg działań związanych z walką z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, zarówno w trakcie bezpośrednich działań wspomagających obciążony system Państwowego Ratownictwa Medycznego jak i poprzez m.in. akcję związaną z proszczepionkową kampanią informacyjną i samym transportem osób wykluczonych komunikacyjnie do punktów szczepień.

Do bardziej szczegółowych danych dotyczących działań służb strażackich odsyłamy na stronę PSP w Limanowej.

Działania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu limanowskiego:

Źródło. PSP w Limanowej

zaba
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab