Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
pomoc drogowa carshop
Monnari Limanowa

Limanowa. Otwarto Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który zapewni wsparcie mieszkańcom powiatu limanowskiego

Net-Factory - 18.05.2020
14 stycznia, 23:28    autor: mantosz   wyświetlenia: 8757

W Limanowej przy ul. Zygmunta Augusta 8 otwarto Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewody Małopolskiego w wysokości 70 000 zł. Całkowita wartość zadania to 130 000 zł. W uroczystym otwarciu uczestniczył wicewojewoda Ryszard Pagacz. Powiat limanowski reprezentowali starosta Mieczysław Uryga, wicestarosta Agata Zięba i przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego – Józef Pietrzak oraz inni samorządowcy i przedstawiciele instytucji.

Przez ostatnie lata mieszkańcy powiatu limanowskiego korzystali z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu. Ośrodek w Limanowej zapewni lepszą dostępność tych usług.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej działa w strukturze Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej. Udziela klientom (bez względu na posiadany przez nich dochód), znajdującym się w sytuacji kryzysowej kompleksowego wsparcia, poprzez zespół specjalistów, w skład którego wchodzą między innymi: psycholog, psychoterapeuta, pedagog, pracownik socjalny, prawnik. W ramach wsparcia stacjonarnego Ośrodek Interwencji Kryzysowej zapewni klientom znajdującym się w sytuacji kryzysowej (z wyłączeniem problemu bezdomności) nieodpłatnego schronienia w hostelu na okres maksymalnie 3 miesięcy.

źródło: Powiat Limanowski; oprac. MAG

fot. Powiat Limanowski

zaba
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab