Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
pomoc drogowa carshop
Monnari Limanowa

Region. Myśleniccy kryminalni zatrzymali 5 osób. Mieszkańcy gminy Mszana Dolna podejrzani są o produkcję i posiadanie środków odurzających

Net-Factory - 18.05.2020
08 lutego, 10:27    autor: jbudacz   wyświetlenia: 221199

Myśleniccy kryminalni zatrzymali 5 osób, podejrzewanych o produkcję i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W toku przeszukań skonfiskowali urządzenia do produkcji narkotyków i 740 gramów suszu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach ustalili, że na terenie jednej z prywatnych  posesji w gminie Mszana Dolna może znajdować się plantacja marihuany. W związku z tym, 2 lutego br. z samego rana zjawili się pod wytypowanym wcześniej adresem. Ich przewidywania okazały się słuszne.

- Poza urządzeniami, które jak wynika z okoliczności, służyły do uprawy plantacji marihuany, ujawniono blisko 740 g samego suszu. W efekcie przeprowadzonych czynności zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 29 lat - mówi mł. asp. Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach.

Przeszukano także dom jednego z zatrzymanych, podejrzanego o wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających (za  co grozi  kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12 lat), gdzie ujawniono blisko 25 gramów marihuany i niemal 20 000 zł które zostały zabezpieczone na poczet przyszłej kary. Pozostali czterej mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości marihuany (co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności) oraz zarzuty dotyczące posiadania, przechowywania, zbywania lub nabywania przyrządów do przerobu środków odurzających (za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności).

Po przesłuchaniach prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych wolnościowych środków zapobiegawczych, w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policji.

zaba
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab