środa, 18 maja 2022r. · Imieniny: Feliksa, Aleksandry
DREKON 23.02
flector

Limanowa. Damian Wróbel i Miejska Galeria Sztuki zapraszają w podróż w głąb odmiennej rzeczywistości. „Ucztę” można oglądać do 20 maja

Net-Factory - 18.05.2020
02 maja, 11:15    autor: mantosz   wyświetlenia: 2884

W Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej otwarto wystawę prac Damiana Wróbla. Ekspozycję pt. „Uczta” można oglądać do 20 maja.

- Uczta, znaczy duże, wystawne przyjęcie, ciekawe wydarzenie, zazwyczaj o charakterze kulturalnym, dające przeżycie duchowe i estetyczne. Pragnę zaprosić odbiorcę na ucztę. Otworzyć drzwi do stworzonych przez siebie światów, podzielić się prywatnymi przestrzeniami. Prezentowane dzieła to nie tylko owoc przebywania we własnych światach wewnętrznych. Obraz lub innego rodzaju obiekt stanowi zarówno portal, przez który można przejść do odmiennej rzeczywistości, jak i pokarm dla ducha. Zapraszam do kosztowania w różnego rodzaju potrawach i zasmakowania w tym, co jest dla mnie, twórcy, codziennością, moim chlebem powszednim - tak Damian Wróbel wprowadza widza w świat swojej twórczości.

Damian Wróbel urodził się w 1994 r. w Limanowej. Jest absolwentem Katolickiego Liceum Plastycznego im. bł. Piotra Jerzego Frassati w Nowym Sączu. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni dra hab. Janusza Matuszewskiego, prof. ASP. Pracę dyplomową pt. „Oblubienica już prawie gotowa. W poszukiwaniu siebie i obrazu” obronił 2021 r. w III pracowni interdyscyplinarnej dra hab. Bogusława Bachorczyka, prof. ASP. Artysta zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym i tworzeniem obiektów, kolaży. Inspiracje do twórczości czerpie ze starych fotografii, filmów dokumentalnych, bogatej historii kościoła i architektury sakralnej, jak również z folkloru i ceremonii religijnych towarzyszących społeczności wiejskiej.

 

źródło: MBP w Limanowej; oprac. MAG

fot. MBP w Limanowej

allmedica pasek na dole
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab