środa, 18 maja 2022r. · Imieniny: Feliksa, Aleksandry
canal
flector

Mszana Dolna. Pilnie potrzebna pomoc dla Maksia! Jedyną szansą jest leczenie w Barcelonie

Net-Factory - 18.05.2020
02 maja, 19:42    autor: mantosz   wyświetlenia: 11420

Dwuletni Maksymilian Palac z Mszany Dolnej pilnie potrzebuje pomocy wszystkich ludzi dobrej woli. Chłopczyk urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Przeszedł wiele operacji, jednak ta ostatnia, w 2020 roku, przyniosła dodatkowe, tragiczne problemy. Na skutek powikłań dzisiaj Maksiu nie chodzi, nie mówi, nie siedzi, cały czas wymaga opieki. Jedyną szansą jest operacja w Barcelonie. Jej koszty przekraczają możliwości rodziny.

- Gdyby tylko było mu dane urodzić się zdrowym dzieckiem, dziś pewnie nie dałabym rady go dogonić. Wybierałabym przedszkole, do którego lada moment ruszy, a ja z drżącym sercem żegnałabym go w szatni, zastanawiając się, jak sobie poradzi... Dziś jednak wiem, że taki moment szybko nie nastanie, ponieważ mój synek jest bardzo poważnie chory. Urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Przeszedł wiele operacji, jednak ta ostatnia w 2020 roku przyniosła dodatkowe, tragiczne problemy… Na skutek powikłań dzisiaj Maksiu nie chodzi, nie mówi, nie siedzi, cały czas wymaga opieki. Do problemów z serduszkiem doszły także zmagania o odzyskanie sprawności. Mozolne, systematyczne ćwiczenia, rehabilitacja i terapia sprawiły, że stan synka zaczął powoli się poprawiać. Przed nami jednak bardzo długa droga, dlatego potrzebujemy wsparcia… Maksiu ma rzadką wadę serca, której nikt w Polsce nie chciał zakwalifikować do operacji. Nawet zabieg cewnikowania serca może być śmiertelnie niebezpieczny! Ale przecież Maksiu wymaga operacji! Właśnie dlatego zaczęłam szukać ratunku za granicą. Trafiliśmy na klinikę w Barcelonie, która z sukcesami operuje podobne wady do tej, na którą cierpi Maksio. Lekarze z Hiszpanii zgodzili się podjąć leczenia, czekamy na wycenę operacji. Niestety, koszty będą gigantyczne… Dlatego już teraz z całego serca proszę o pomoc dla mojego synka! - apeluje pani Karolina, mama Maksia.

Chłopczyk jest pod opieką Fundacji Siepomaga, która prowadzi zbiórkę pieniędzy. Aby dokonać wpłaty, należy wejść na stronę https://www.siepomaga.pl/maksymilian-palac

Można wziąć również udział w licytacjach:

https://www.facebook.com/groups/1132551077532451

 

źródło: siepomaga.pl; oprac. MAG

fot. siepomaga.pl

allmedica pasek na dole
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab