środa, 7 czerwca 2023r. · Imieniny: Roberta, Wiesława
kredyt
apartamenty

Mszana Górna. Modlitwa, rywalizacja sportowa, integracja młodzieży z różnych zakątków Polski. W Mszanie Górnej zakończył się 27. Mini Emaus

Net-Factory - 18.05.2020
03 maja, 17:04    autor: mantosz   wyświetlenia: 14302

W Mszanie Górnej zakończył się 27. Mini Emaus, organizowany przez Zgromadzenie Zmartwychwstańców. Przez 4 dni młodzież z różnych zakątków Polski rywalizowała w konkurencjach sportowych, modliła się i uczestniczyła w innych wydarzeniach. Do Mszany Górnej przyjechały grupy z Sulisławic, Krakowa, Bytomia, Poznania, Złocieńca, Radziwiłowa, Krokowej, Kościerzyny i Gdańska. Wydarzenie prowadzili o. Jan Kaczmarek CR oraz o. Tomasz Michał Koperek CR.

Mszy św., rozpoczynającej Mini Emaus, przewodniczył wikariusz prowincjalny o. Mariusz Mazur CR. Uczestników powitał o. generał Paul Voisin CR.

Drugi dzień to przede wszystkim sportowa rywalizacja na boiskach przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. Wieczorem w kościele parafialnym odbył się natomiast koncert pieśni patriotycznych z udziałem Orkiestry Dętej z Mszany Górnej, zespołu „Dolina Mszanki” i Scholi „Cantus”. Muzyczne spotkanie prowadził o. Jan Kaczmarek CR, który przybliżał okoliczności powstania poszczególnych utworów.

W niedzielę część młodych zawodników przeniosła się na stadion w Mszanie Dolnej, by rozegrać konkurencje lekkoatletyczne. Zawody zorganizował i poprowadził Adrian Grzędziak. Inni wybrali tenis stołowy w Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej lub „zawody dziwne” na boisku. Największe emocje wzbudził mecz Zmartwychwstańcy kontra reszta świata. Wieczornej mszy św. przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz, który pobłogosławił pięciu nowych ceremoniarzy.

Mszy św. na zakończenie Mini Emaus przewodniczył z kolei o. prowincjał Krzysztof Swół CR. W trakcie Eucharystii w darach została złożona pomoc dla Ukrainy. Wszyscy uczestnicy wyjechali z dyplomami i pucharami.


źródło: Zgromadzenie Zmartwychwstańców; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab