Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
pomoc drogowa carshop
Monnari Limanowa

Mszana Dolna. Świat symboli i znaczeń zaklętych w misternych kształtach, czyli o tradycyjnej żydowskiej wycinance. Spotkanie z Anną Wencel z muzeum „Galicja”

Net-Factory - 18.05.2020
23 maja, 21:17    autor: mantosz   wyświetlenia: 3179

Anna Wencel z Żydowskiego Muzeum „Galicja” w Krakowie poprowadzi kolejne spotkanie z cyklu „Opowieść o dwukulturowej przedwojennej Mszanie Dolnej”. Tym razem tematem wykładu i warsztatów będzie tradycyjna wycinanka. Wydarzenie odbędzie się w środę, 25 maja, o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej. Zaprasza fundacja Sztetl Mszana Dolna.

Anna Wencel jest absolwentką judaistyki na UJ, doktorantką Instytutu Historii i Studiów Archiwalnych UP, autorką programów edukacyjnych, publikacji i wystaw.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w części warsztatowej spotkania pod numerem telefonu: 600 413 530 w celu przygotowania odpowiedniej ilości materiałów. Wydarzenie będzie transmitowane, a potem dostępne na kanale na YouTube fundacji Sztetl Mszana Dolna. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

źródło: Sztetl Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Sztetl Mszana Dolna

zaba
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab