środa, 7 czerwca 2023r. · Imieniny: Roberta, Wiesława
bs
allemdica do 5 czerwca

Mszana Dolna/Londyn. Joanna Sochacka nagrała płytę z muzyką Fryderyka Chopina. Album wydała wytwórnia Sheva Collection

Net-Factory - 18.05.2020
18 czerwca, 16:53    autor: mantosz   wyświetlenia: 7073

Joanna Sochacka, pianistka pochodząca z Mszany Dolnej, nagrała album z muzyką Fryderyka Chopina. Został on wydany przez wytwórnię Sheva Collection i znajduje się w dystrybucji międzynarodowej od 27 maja. Płyta dostępna jest w sklepie internetowym Naxos, oraz we wszystkich popularnych serwisach streamingowych.

- „24 Preludia” op. 28, „Preludium cis-moll” op.45 i „Polonez-Fantazja” op. 61 to utwory będące dużym wyzwaniem dla pianisty. Kluczem do wykonania stała się próba odnalezienia własnej interpretacji, powiązanej ściśle z osobowością pianistki i odczuciami względem muzyki Chopina – informuje wytwórnia Sheva Collection.

Joanna Sochacka - pianistka, określana przez krytyków: „ona nie tylko gra… ona żyje muzyką” (Sonja Koller, General Anzeiger), „jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia” (Cihan Barrut, Classical Mag), „artystka o hipnotycznej sile i dosadności brzemienia” (Lynn René Bayley), „pianistka z wielką inteligencją i kulturą pianistyczną eksplorującą bardzo różne światy dźwiękowe” (Remy Franck, Pizzicato Magazine), „pianistka grająca z poezją, wyrazistością i ulotną wirtuozerią, przy jednoczesnym zachowaniu intensywności gry i ekscytującej pasji” ( Jean Dandresy, Clic Mag), „pianistka o dużej swobodzie i pełnej kontroli” (Agata Kwiecińska, Ruch Muzyczny). Obecnie studiuje na Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz w Austrii, w klasie prof. Milany Chernyavskiej. W 2021 r. obroniła doktorat pod kierunkiem dr hab. Hanny Holeksy w Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie prof. Andrzeja Pikula, a także w Haute École de Musique de Genève w Genewie, w Szwajcarii, w klasie prof. Fabrizio Chiovetty.

 

źródło: wytwórnia Sheva Collection; MAG

fot. wytwórnia Sheva Collection

Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab