środa, 6 lipca 2022r. · Imieniny: Łucji, Dominika
rolbu 31.05-30.06
szkoła do końca lipca

Limanowa/Kolonia. Przygoda, nowe doświadczenia i bardzo dobry wynik. Drużyna Akademii Piłkarskiej „Mam Talent” dziewiąta w turnieju w Kolonii

Net-Factory - 18.05.2020
18 czerwca, 20:10    autor: mantosz   wyświetlenia: 3799

Drużyna Akademii Piłkarskiej „Mam Talent” z Limanowej, jako jedyna z Polski, wzięła udział w turnieju Pfingst CUP U9 w Kolonii. Młodzi piłkarze rywalizowali z rówieśnikami z innych krajów europejskich i ostatecznie zajęli bardzo dobre, dziewiąte miejsce w grupie platynowej.

Drużyna wystąpiła w składzie: Bartosz Chełmecki, Dominik Dudek, Oliwier Kapera, Wiktoria Kocoń, Jakub Marek, Mateusz Piekarczyk, Szymon Podgórni, Dominik Surma, Sebastian Wątor, Tomasz Zimirski i Leon Żmuda.

- Fantastyczna przygoda, która przyniosła niesamowite doświadczenie dla naszych zawodników z rocznika 2013 już za nami. Przez dwa dni mieliśmy okazję rywalizować na bardzo wysokim poziomie sportowym z zagranicznymi drużynami, gdyż w turnieju brało udział 80 drużyn, z których finalnie najlepszy okazał się Juventus Turyn – podsumowują trenerzy,  Adrian Mrózek, Marek Jajeśnica, Kamil Musiał.

Limanowska drużyna wygrała siedem meczów, jeden zremisowała, a trzy przegrała.

- Zaprezentowaliśmy ofensywny i ciekawy dla oka futbol, pokazaliśmy się z dobrej strony, a rywalizacja na tak wysokim i wyrównanym poziomie okazała się doświadczeniem bezcennym. Była to też dla nas wartościowa lekcja i weryfikacja tego w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy – dodają opiekunowie młodych zawodników.

W turnieju zagrały takie zespoły jak: Juventus, Deportivo, Borussia Dortmund, RB Lipsk, Fortuna Dusseldorf, Kaiserslautern, AK Berliner, Royal Antwerp, Ajax Amsterdam, Hansa Rostock, FSV Mainz, RB Leipzig, VFL Bochum, Eintracht, Feyenord, PAOK Saloniki, FC Brugge.

Wyjazd był zainspirowany podwójnym mistrzostwem w Turnieju Smoka, gdzie nagrodą było dofinansowanie w kwocie 4000 zł na turniej zagraniczny.


źródło: APMT Limanowa; oprac. MAG

fot. APMT Limanowa

Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab