środa, 6 lipca 2022r. · Imieniny: Łucji, Dominika
rolbu 31.05-30.06
szkoła do końca lipca

Łętowe. Udane niedzielne popołudnie w Łętowem. Po dwóch latach przerwy zorganizowano piknik rodzinny

Net-Factory - 18.05.2020
23 czerwca, 18:19    autor: mantosz   wyświetlenia: 6929

Słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom piątego pikniku rodzinnego w Łętowem. Wydarzenie udało się zorganizować po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą, którą sprawował proboszcz ks. Jan Potoplak. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Mszany Górnej. Po Eucharystii poświęcono samochód bojowy pozyskany z KP PSP w Limanowej dzięki wsparciu mieszkańców oraz Urzędu Gminy Mszana Dolna.

Dalsza cześć pikniku to występy artystyczne i wspólna zabawa, do której zaprosił sołtys Zbigniew Florek. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowem, dzieci z „Bajkowego Przedszkola”, zespół regionalny „Mali Łętowianie” ze stowarzyszeniem „Spod Ćwilina” oraz kapelą Huberta Rapciaka, Koło Gospodyń Wiejskich „Śwarne Babki”, członkowie zespołu „Dolina Mszanki”. Piknik zakończył się zabawą taneczną z zespołem „Wicersi”. Nie zabrakło dmuchańców dla najmłodszych oraz malowania twarzy. Członkinie KGW i druhowie OSP, z prezesem Grzegorzem Kołodziejem na czele, serwowali żurek, kiełbaski, potrawy regionalne i słodkości. Poza tym w przygotowanie wydarzenia zaangażowała się wspólnota parafialna, Rada Sołecka oraz stowarzyszenie „Łętowianie”. Organizacja pikniku była możliwa dzięki sponsorom oraz wsparciu w ramach funduszu sołeckiego - promocja wsi Łętowe.

 

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. i nagrania: organizatorzy

Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab