Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
pomoc drogowa carshop
Monnari Limanowa

Region. Wydano 2. tom przewodnika o AK w Małopolsce. Współautorami są Przemysław Bukowiec i Marek Kurzeja

Net-Factory - 18.05.2020
05 lipca, 21:55    autor: mantosz   wyświetlenia: 2522

Na rynku wydawniczym pojawiła się druga część publikacji pt. „Śladami Armii Krajowej w Małopolsce. Przewodnik historyczno-krajoznawczy”. Tym razem głównych autorów opracowania, czyli Arkadiusza Bąka, Marka Bika, prof. Olgierda Grotta i Monikę Karolczuk, wsparli historycy z naszego regionu, Przemysław Bukowiec i Marek Kurzeja.

- Podobnie jak pierwsza część, przewodnik opowiada o działalności Armii Krajowej i prowadzi po małopolskich szlakach turystycznych PTTK. Tym razem naszą pracę wspomogli świetni historycy regionaliści - pan Marek Kurzeja z Gorczańskiego Parku Narodowego poprowadzi czytelnika szlakiem obozów partyzanckich w Gorcach, Przemysław Bukowiec w świetnym stylu opisuje działalność AK na ziemi limanowskiej – poinformował w mediach społecznościowych Arkadiusz Bąk.

- Dziękuję całemu zespołowi redakcyjnemu za możliwość współpracy oraz umożliwienie przeniesienia na karty przewodnika historię oddziału ppor. Jana Stachury „Adama” oraz działalności placówki AK „Trzos” w Tymbarku. Zapraszam do letnich spacerów i odkrywania historii na szlakach w Beskidzie Wyspowym – zachęca Przemysław Bukowiec.

 

źródło: profil Arkadiusza Bąka; oprac. MAG

fot. Arkadiusz Bąk

zaba
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab