Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
zabka
Monnari Limanowa

Stara Wieś. IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” zawita do Starej Wsi

Net-Factory - 18.05.2020
06 sierpnia, 08:10    autor: mantosz   wyświetlenia: 4160

Kolejna odsłona IX Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia, w Starej Wsi Woli (obok Szkoły Podstawowej nr 2).

Program:

występ zespołu „Starowiejski Hyr”,

występ Tercetu SMV,

występ Łucji Kowalczyk,

występ zespołu „Divine Kids”,

pokaz klubu Karate Shinkyokushin Stara Wieś,

zabawa taneczna z zespołem „The Lux”.

Ponadto w trakcie wydarzenia odbędzie się degustacja potraw regionalnych, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z gminy Limanowa. Dla najmłodszych przewidziane są dmuchańce, malowanie twarzy oraz konne przejażdżki.

W trakcie trwającego od 25 czerwca do 4 września Festiwalu, którego organizatorem już po raz dziewiąty jest Forum Gmin Beskidu Wyspowego, prezentowana i promowana jest kultura, folklor i uroki regionu. Odbywają się koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy oraz zabawy taneczne. Prezentowany jest również folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne oraz rozstrzygany jest konkurs na potrawę i produkt regionalny pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan i Zagórzan.

 

źródło: Urząd Gminy Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Limanowa

zaba
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab