Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
pomoc drogowa carshop
Monnari Limanowa

Skrzydlna. W sobotę miłośnicy historii spotkają się w Skrzydlnej na kolejnym spacerze

Net-Factory - 18.05.2020
06 sierpnia, 08:48    autor: mantosz   wyświetlenia: 5078

6 sierpnia w Skrzydlnej odbędzie się spacer historyczny – „Dawna historia i nowe odkrycia”. Poprowadzi go Karol Wojtas. Rozpoczęcie o godzinie 16:00 na rynku.

Podczas spaceru uczestnicy zwiedzą zabytkowy kościół pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa, willę rodziny Ginterów oraz zabytkowy dwór obronny. Jak zawsze na koniec odbędzie się konkurs i zwycięzcy dostaną nagrody.

Skrzydlna to miejscowość z bardzo ciekawą historią, bogata w zabytki. W ostatnich latach podczas prac remontowych i konserwatorskich w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja dokonano wielu zaskakujących odkryć. W wyniku prac okazało się między innymi, że świątynia jest dużo starsza niż dotychczas podawano. W Skrzydlnej znajduje się także murowany dwór obronny, w którym trwają także obecnie prace konserwatorskie. Dwór jest mało znany przez miejscowych mieszkańców, jak i turystów. Dzięki uprzejmości właścicieli uczestnicy spaceru zwiedzą zabytkowe piwnice budynku. Przy rynku w Skrzydlnej zachowała się także dawna zabudowa miejscowości, w tym willa rodziny Ginterów. Budynek ten posiada ciekawą historię i w czasie II wojny świtowej pełnił ważną rolę dla organizacji konspiracyjnych. Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim organizuje Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

 

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

zaba
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab