Czwartek, 6 października 2022r. · Imieniny: Artura, Brunona
pomoc drogowa carshop
allmedica do 12 września

Mszana Dolna. Przynajmniej pogoda dopisała… O promocji folderu turystycznego autorstwa Marka Panka na sesji

Net-Factory - 18.05.2020
16 sierpnia, 20:07    autor: mantosz   wyświetlenia: 6908

Fotorelacji z tego wydarzenia na próżno szukać w najnowszym numerze gazety „Pod Lubogoszczą”, wydawanej przez Urząd Miasta Mszana Dolna. Dopiero podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Anna Pękała przybliżyła ten temat - w spacerze na Lubogoszcz i promocji folderu turystycznego autorstwa Marka Panka wzięło udział 5 osób i pies. Przynajmniej pogoda dopisała…

Spacer z prezentacją folderu turystycznego był jednym z punktów obchodów 70-lecia nadania Mszanie Dolnej praw miejskich, które odbyły się na początku lipca. Jak widać, zainteresowanie ze strony mieszkańców było znikome. Jednak przyczyn takiej sytuacji ani burmistrz, ani radni nie próbowali dociekać, a już na pewno nie analizowali działań podejmowanych przez osoby odpowiedzialne za promocję miasta, przede wszystkim wiceburmistrza Michała Grzeszczuka (zatrudnionego za 10 222,04 zł brutto miesięcznie). Wycieczki na Lubogoszcz nie udało się wypromować nawet wśród mieszkańców Mszany Dolnej. Pozostaje zatem czekać na zapowiadaną od dawna nowatorską strategię promocji miasta, która ma przyciągnąć do stolicy Zagórzan rzesze turystów.

Zagadką pozostaje też folder turystyczny. Urzędowe strony internetowe milczą na ten temat. Żeby dowiedzieć się jakichś konkretów, trzeba wystąpić z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. Okazuje się, że umowa o dzieło z autorem opiewa na kwotę 9 000 zł brutto.

- „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna” powstał w ramach realizacji mikroprojektu „Aktywni z każdej-strony” - polsko-słowackie dziedzictwo sportowe Gminy Niżna i Miasta Mszana Dolna. Umowa o dzieło wraz z przeniesieniem praw autorskich na opracowanie i wykonanie dzieła pn. „Przewodnik Turystyczny po mieście Mszana Dolna” została podpisana dnia 19.05.2021 r. z Fundacją Wspierania Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” z siedzibą w Mszanie Dolnej. Wynagrodzenie z tytułu wykonanej umowy opiewało na kwotę 9.000 zł brutto. Opracowanie i wykonanie przewodnika zostało dofinansowane ze środków EFRR w wysokości 85%  wydatku oraz z budżetu państwa w wysokości 5% za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach współpracy transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja, pozostałe 10% wydatku pochodziło z budżetu Miasta Mszana Dolna – informuje mszański magistrat.

Wykonawca znalazł się blisko, bo w gronie pracowników Urzędu Miasta, a został nim radca prawny Marek Panek.

- W przypadku powierzenia umowy o dzieło wraz z przeniesieniem praw autorskich na opracowanie i wykonanie „Przewodnika Turystycznego po mieście Mszana Dolna” został zastosowany tryb zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2021 poz. 1129 z późn. zm.) oraz § 7 ust. 1 punkt 1 Zarządzenia Nr 19/2021 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu udzielania zamówień publicznych, których wartość nie przekracza kwoty netto 130 000,00 zł oraz zarządzenia Nr 49/2021 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 28.04.2021 r. w sprawie zmiany Zarządzenia Nr 19/2021 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 26 lutego 2021 r. – czytamy w odpowiedzi.

W celu wyłonienia drukarni ogłoszono zapytanie ofertowe. Zlecenie ostatecznie wykonał Zakład Poligraficzny „Sindruk” z Opola.

almedica
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab