Czwartek, 6 października 2022r. · Imieniny: Artura, Brunona
pomoc drogowa carshop
allmedica do 12 września

Limanowa. Do 31 sierpnia trwają zapisy do programu „Równać Szanse”

Net-Factory - 18.05.2020
17 sierpnia, 09:34    autor: mantosz   wyświetlenia: 3061

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej do 31 sierpnia prowadzi zapisy do programu „Równać Szanse”. Będzie on trwał od 1 września 2022 r. do 28 lutego 2023 r. Chęć udziału można zgłaszać pod numerem tel. 18 33 72 140 wew. 105 lub mailowo: wypozyczalnia@mbp.wlimanowej.pl.

Program jest skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Zaplanowano m.in. warsztaty dziennikarskie, warsztaty z poprawnej polszczyzny z Maurycym Polaskim, wycieczkę integracyjną do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach, spotkania z ciekawymi ludźmi, twórcze spędzanie wolnego czasu. Uczestnicy będą tworzyć gazetkę dla młodzieży.

Od 2001 roku program „Równać Szanse” wspiera ciekawe inicjatywy społeczne, służące wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich społecznych i emocjonalnych kompetencji. „Równać Szanse” to przede wszystkim projekty realizowane przez młodzież, dzięki którym młodzi ludzie mogą: poznać swoje możliwości i uwierzyć siebie; podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność; lepiej poznać i zrozumieć społeczność, w której żyją; nawiązać relacje i współpracę zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi.

 

źródło: MBP w Limanowej; oprac. MAG

fot. MBP w Limanowej

 

allmedica pasek na dole
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab