Czwartek, 6 października 2022r. · Imieniny: Artura, Brunona
pomoc drogowa carshop
allmedica do 12 września

Region. Skontrolowano 55 osób: 3 kierujących pojazdami znajdowało się pod wpływem alkoholu

Net-Factory - 18.05.2020
17 sierpnia, 21:28    autor: jbudacz   wyświetlenia: 14290

Wczoraj (16 sierpnia) w godzinach porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Limanowej przeprowadzili działania „Alkohol”. Skontrolowano trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55 kierujących i zatrzymali 3 osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu.

O godzinie 7:20 w miejscowości Tymbark, policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen u którego badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,2 promila.

Kwadrans po godzinie 8. w Łukowicy, policjanci zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Renault będąc pod wpływem alkoholu - 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Piekiełku funkcjonariusze ujawnili 36-letnią kierująca pojazdem marki Citroen u której badanie wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do zatrzymania doszło o godzinie 8:25.

Wszystkim zatrzymano prawo jazdy. Sprawami zajmie się sąd. 

Przypominamy. Jeżeli badanie trzeźwości wykaże:

➡️ od 0,2 – 0,5 promila – kierowca odpowie za popełnienie wykroczenia i oprócz grzywny – nawet do 5 tys. zł zostanie mu zatrzymane prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat,

➡️ powyżej 0,5 promila – kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 – 15 lat, grzywna może wynieść nawet 1 080 000 zł. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

 

 

almedica
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab