Czwartek, 6 października 2022r. · Imieniny: Artura, Brunona
pomoc drogowa carshop
allmedica do 12 września

Region. Mistrzowie kolarstwa, Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki, zdobyli Szczebel i poprowadzili wycieczkę rowerową w Mszanie Dolnej

Net-Factory - 18.05.2020
23 sierpnia, 10:04    autor: mantosz   wyświetlenia: 7305

W niedzielę w naszym regionie gościli Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki - mistrzowie polskiego i światowego kolarstwa, zdobywcy medali olimpijskich w Montrealu w 1976 r.

Najpierw uczestniczyli w wyprawie na górę Szczebel, gdzie została odprawiona msza św. dziękczynna za dar Jana Pawła II dla Polski i Polaków.

Następnie poprowadzili trening i wycieczkę rowerową w Mszanie Dolnej w ramach akcji „Rowerem po zdrowie”. Trasa wycieczki wiodła ścieżką rowerową nad Mszanką, ul. Spadochroniarzy, Rynkiem i ul. Matejki. Legendarni sportowcy zwiedzili kościół pw. św. Michała Archanioła, a na zakończenie w bibliotece opowiadali o swoich doświadczeniach i zachęcali do aktywności fizycznej w każdym wieku. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej wspólnie z fundacją „Zatrzymać Czas”. Projekt został dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

źródło: profil Rafała Kubowicza i Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej; oprac. MAG

fot. profil Rafała Kubowicza i Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej

almedica
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab