Czwartek, 6 października 2022r. · Imieniny: Artura, Brunona
pomoc drogowa carshop
allmedica do 12 września

Wilkowisko. Groźny pożar gospodarstwa. Strażacy uratowali dom przed całkowitym spaleniem

Net-Factory - 18.05.2020
18 września, 09:40    autor: jbudacz   wyświetlenia: 42396

Doszczętnie spłonął dach na budynku gospodarczym, a dzięki strażakom udało się uratować dom przed całkowitym spaleniem. Wczoraj doszło do groźnego pożaru gospodarstwa w Wilkowisku (gm. Jodłownik). W akcji ratowniczo - gaśniczej udział wzięło ponad 30 osób.

Dokładnie o godz. 17:30 służby mundurowe zostały powiadomione o pożaru gospodarstwa w miejscowości Wilkowisko. Do działań ratowniczo – gaśniczych natychmiast wyruszyła jednostak PSP z Limanowej, a także miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowisku.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest dach stodoły, który był bardzo niebezpieczny, bo w pobliżu znajdował się dom jednorodzinny.

Strażacy robili, co mogli, aby pożar nie rozprzestrzenił się na pobliski budynek. Dzięki ich staraniom, zniszczeniu uległa tylko część dachu. Nie wiadomo, co by się wydarzyło, gdyby pomoc przyszła kilkanaście minut później.

W działaniach udział brały również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Janowic, Stróży, Jodłownika, Szczyrzyca, Zawadki i Podłopienia. Na miejscu pożaru byli obecni pracownicy pogotowia energetycznego, a także policjanci.

Fot. OSP Wilkowisko

allmedica pasek na dole
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab