Czwartek, 6 października 2022r. · Imieniny: Artura, Brunona
pomoc drogowa carshop
allmedica do 12 września

Artykuł sponsorowany . Wzrost cen ogrzewania w 2022 roku. Weź dotację na termomodernizację domu

Net-Factory - 18.05.2020
21 września, 13:53    autor: jbudacz   wyświetlenia: 3165

Ostatni czas pokazuje niepokojące tendencje dramatycznego wzrostu cen ogrzewania domów węglem, ekogroszkiem czy pelletem. Gospodarstwa domowe zapłacą w tym roku za surowiec znacznie więcej. Według zdań ekspertów, jeszcze tej zimy podwyżka cen ogrzewania może wynieść nawet 200%.

Faktem jest, że w wielu gospodarstwach domowych nie jest jeszcze przeprowadzona termomodernizacja budynku co powoduje większe zapotrzebowanie na zużycie materiału grzewczego. Dlatego też premier Morawiecki apeluje aby rodacy postarali się ocieplić domy jeszcze przed sezonem grzewczym.

Niestety koszt ocieplenia domu to nie lada wydatek. Ceny materiałów budowlanych rosną niezmiennie od sierpnia 2021 roku, a na ich ostateczną wysokość mają wpływ m.in. wzrost płacy minimalnej czy ceny paliwa i energii. Dlatego też rząd wychodzi naprzeciwko społeczeństwu, które nie wie że ocieplenie to element termomodernizacji, na który przewidziano dopłaty. Tego typu dotację można uzyskać w dzięki programowi „Czyste Powietrze”, w ramach którego zostały przeznaczone kolejne miliardy złotych na program ocieplania domów, budynków, pomieszczeń – po to, żeby zmniejszyć rachunki.

W ostatnim czasie program ten został poprawiony tak aby więcej gospodarstw domowych mogło skorzystać z pomocy. Nowa odsłona programu tzw. „Czyste Powietrze Plus” pozwoli zaliczkować inwestycję przed jej fizycznym wykonaniem w wysokości do 50 proc. dostępnej dotacji. Co więcej, pozostała część dotacji ma być wypłacona w ciągu 30 dni od zakończenia remontu.

„Tutaj mamy dwa w jednym: ekologiczne równa się ekonomiczne” – powiedział Morawiecki przekonując, iż ocieplenie domu i podniesienie jego efektywności energetycznej oznacza rachunki za ciepło mniejsze nawet o 50-70 proc., co jest szczególnie ważne w obliczu obecnej sytuacji na rynku energii. Termoizolacja budynków mieszkalnych jest jednak opłacalna. Po ociepleniu zapotrzebowanie na energię cieplną może spaść nawet o połowę. Dla porównania w nowoczesnych domach pasywnych zapotrzebowanie takie wynosi ok. 15 kWh/mkw., a przy starych budynkach sięga nawet 200 kWh/mkw.

Aby wspomóc domowy budżet warto skorzystać z programu CZYSTE POWIETRZE (szczegóły na plakacie).

Przygotujemy dla Ciebie właściwą - pełną dokumentację, która jest wymagana aby otrzymać i rozliczyć pieniądze.

Zajmujemy się nie tylko POZYSKIWANIEM, ale i ROZLICZENIEM DOTACJI.

CREATE & BUSINESS Sp. z o.o.

33-388 GOŁKOWICE DOLNE 219

Tel.   662-577-450

allmedica pasek na dole
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab