Czwartek, 6 października 2022r. · Imieniny: Artura, Brunona
pomoc drogowa carshop
allmedica do 12 września

Wilkowisko. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Wilkowiska: Zbieramy środki dla naszej siostry Basi

Net-Factory - 18.05.2020
22 września, 10:31    autor: jbudacz   wyświetlenia: 17998

Stracili dach nad głową, a teraz potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Czteroosobowa rodzina z Wilkowiska liczy, że pomożemy im stanąć na nogi.

To był dzień, o którym pani Barbara chce jak najszybciej zapomnieć. Ona i jej trójka dzieci w pożarze domu stracili niemal cały swój dobytek.

- Zniszczeniu uległ garaż, budynek gospodarczy i dach domu mieszkalnego. Wszystkie rzeczy, które znajdowały się na strychu spłonęły doszczętnie. Nasz dom nie nadaje się do zamieszkania. I tylko dzięki szybkiej pomocy sąsiadów część rzeczy udało się uratować – mówi mieszkanka Wilkowiska.

Dom został podpalony. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że ogień wzniecił wujek pani Barbary. 60-latek już wcześniej groził jej, że to pozbawi ją życia. Mieszkanka Wilkowiska nie chce wracać do dnia, w którym wraz z trójką swoich dzieci musiała w popłochu uciekać z płonącego domu. - Wszystko działo się tak szybko, że trudno teraz opowiedzieć, co się działo. To, że ocaleliśmy, to chyba cud – opowiada nasza bohaterka.

Dzięki wsparciu swoich bliskich, a także sąsiadów udało się zabezpieczyć miejsce pożaru. Teraz mieszka w lokalu zastępczym. Liczy na pomoc innych osób, które pomogą rodzinie przetrwać ten ciężki czas.

- Bardzo trudno mi się jest zwracać o pomoc do innych ludzi. Dlatego już teraz wszystkim, którzy nas wsparli bardzo dziękuję. Chciałabym z dziećmi zamieszkać we własnym domu. Może uda nam się odbudować ten, który spłonął. To nasze największe marzenie – dodaje Barbara Papież.

Możemy pomóc dla rodzinie z Wilkowiska. Rodzina potrzebuje zwykłych rzeczy i produktów codziennego użytku. Na pewno się przydadzą. Mieszkańcy naszego regionu już nieraz pokazali, że mają wielkie serca i potrafią pomagać.

Na portalu zrzutka.pl, bliscy pani Barbary uruchomili zbiórkę pieniędzy.

(…) Basia jest samotną matką wychowującą trójkę dzieci: Adriana - lat 13, Lenę - lat 11 i Macieja - lat 9. Zbieramy środki dla naszej siostry Basi, która jest samotną matką wychowującą trójkę dzieci. Zebrane środki pomogą w odbudowie jej domu oraz zabudowań gospodarczych. Zwracamy się więc z gorącą  prośbą do  wszystkich ludzi dobrej woli o każdy rodzaj pomocy. Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie(…) – czytamy na portalu zrzutka.pl. 

Można również zadzwonić i zapytać, jaka pomoc byłaby poządana pomoc. Bezpośredni kontakt telefoniczny do pani Barbary Papież: 668 784 952

Link do zbiórki na portalu zrzutka.pl: Wilkowisko - pomoc w odbudowie domu po pożarze

Fot. arch. BP

almedica
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab