Czwartek, 6 października 2022r. · Imieniny: Artura, Brunona
pomoc drogowa carshop
allmedica do 12 września

Region. Studia inżynierskie – co to za rodzaj studiów i czy warto na nie iść?

Net-Factory - 18.05.2020
23 września, 14:00    autor: jbudacz   wyświetlenia: 4305

Osoby młode, które ukończyły już szkołę średnią albo wielkimi krokami zbliżają się do końca liceum czy technikum, zazwyczaj poważnie zastanawiają się nad studiami. Niektórzy myślą o studiach inżynierskich.

Nie wszyscy jednak mają pewność, czy będzie to faktycznie dobry wybór. Warto zacząć od wyjaśnienia, co to za studia i dla kogo będą dobrą opcją.

Studia inżynierskie – studia I stopnia

Studia inżynierskie to nic innego jak po prostu studia I stopnia. Na ich zakończenie absolwent otrzymuje jednak tytuł zawodowego inżyniera, a nie jak ma to miejsce zazwyczaj – licencjata. W odróżnieniu od tych licencjackich, studia inżynierskie trwają co najmniej siedem semestrów, a nie sześć. Jeśli jednak chodzi o sam system organizacji studiów czy warunki ich ukończenia, nie ma żadnych różnic.

Na studiach inżynierskich można zdobyć wiedzę teoretyczną oraz umiejętności, jakie obecnie poszukiwane są na rynku. Wielu osobom w zupełności wystarcza ukończenie studiów inżynierskich, by móc rozpocząć pracę zawodową na wymarzonym stanowisku. Dzięki różnorodnym kierunkom technicznym mogą zakończyć swoją edukację właśnie na tym etapie.

Czy warto iść na studia inżynierskie?

Wiele osób chętnie idzie na studia inżynierskie. I jest to zrozumiałe, ponieważ warto wybrać się na studia tego właśnie rodzaju. Wybór kierunków jest całkiem spory, a uzyskanie tytułu inżyniera daje nie tylko satysfakcję, ale też konkretną wiedzę i umiejętności. Nie są jednak dla każdego, ponieważ są studiami technicznymi, gdzie wymaga się wyobraźni przestrzennej, zdolności logicznego myślenia i zainteresowania techniką. Trzeba zwykle wykazać się zamiłowaniem do matematyki, fizyki i informatyki. Na pewno z drugiej strony stwarzają one ogromne możliwości w zakresie przyszłej pracy i ogólnie kariery zawodowej.

Studia inżynierskie to świetna alternatywa dla zwykłych studiów licencjackich. Warto też dodać, że studia te stwarzają warunki do podjęcia dobrze płatnej pracy. Trzeba także podkreślić, że inżynierskie studia koncentrują się na praktycznych umiejętnościach, mających maksymalnie wyróżnić absolwenta na rynku pracy. Nic więc dziwnego, że osoby, które je ukończyły, mają większą szansę na pracę i przede wszystkim na szybkie jej znalezienie lub ewentualną zmianę.

allmedica pasek na dole
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab