Sobota, 3 grudnia 2022r. · Imieniny: Franciszka, Ksawerego
allmedica do
lokata urodzinowa bank spółdzielczy do końca listopada

Limanowa. Radny Piotr Musiał zachęca do pomocy mieszkańcom Truskawca. Zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy

Net-Factory - 18.05.2020
02 listopada, 19:03    autor: mantosz   wyświetlenia: 4737

Piotr Musiał, radny miasta Limanowa, zachęca do pomocy mieszkańcom ukraińskiego miasta Truskawiec. Zorganizował zbiórkę pieniężną w serwisie zrzutka.pl. Truskawiec to partnerskie miasto Limanowej.

Leżący w obwodzie lwowskim Truskawiec do tej pory był znanym uzdrowiskiem, jednak od pierwszych tygodni wojny miasto zaczęło przyjmować bardzo dużą liczbę uchodźców z innych części kraju. W szczytowym momencie fali migracji ludności wzrosła o około 70 tysięcy, podczas gdy wcześniej Truskawiec liczył mniej niż 24 tysiące mieszkańców. W hotelach, sanatoriach i szkołach organizowano prowizoryczne schronienia. W lecie część osób wyjechała z Truskawca do swoich rodzinnych stron, jednak teraz wraz ze zbliżającą się zimą i sytuacją na wschodzie kraju tzw. wewnętrzni uchodźcy stopniowo wracają do tego miasta. Truskawiec w nadchodzących tygodniach znów będzie potrzebował wsparcia.

Piotr Musiał od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę angażuje się w pomoc humanitarną. Zorganizował m.in. transporty żywności, odzieży, środków higieny i innych niezbędnych rzeczy. Dary przewozi limanowska firma „Asik”,  a koszty pokrywa Urząd Miasta Limanowa.

- Nigdy nie wiemy, jak potoczy się nasze życie. Wierzę, że to, co wysyłam w świat, wróci do mnie wcześniej czy później. Jeśli w świat, do ludzi wyślemy dobro, naszą pomoc, nasz czas to na pewno zaprocentuje. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki. Nie jest miejscem, gdzie rządzi tylko pieniądz. Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym, pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście. Kochani zaangażujcie się w internetową zrzutkę - jest to miara naszego człowieczeństwa – zachęca Piotr Musiał.

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/jchak8?fbclid=IwAR3CK742pJiQ54vSjZwn64KWyzs9fuebhDwlVv5aCvOpxiHdfbDrJ1DHL3U

 

źródło: zrzutka.pl; oprac. MAG

fot. Piotr Musiał

almedica
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab