Sobota, 3 grudnia 2022r. · Imieniny: Franciszka, Ksawerego
allmedica do
novi

Region. Miłośnicy kolei wydali pocztówkę upamiętniającą linię nr 104 Chabówka - Nowy Sącz

Net-Factory - 18.05.2020
12 listopada, 15:06    autor: mantosz   wyświetlenia: 5182

Miłośnicy kolei, działający w nieformalnym stowarzyszeniu „Galicjanka”, wydali pocztówkę, która upamiętnia linię kolejową nr 104.

- Linia kolejowa nr 104 Chabówka - Nowy Sącz w tym roku chyba już definitywnie zakończyła swoją prawie 140-letnią służbę dla społeczeństwa Małopolski i nie tylko. Po planowanej modernizacji i budowie nowego połączenia linia zmieni się bardzo i nie będzie to już ta sama historyczna piękna linia, po której przez tyle lat poruszały się lokomotywy parowe, a potem diesle. Co będzie z tą linią dalej? Czas pokaże. Dla upamiętnienia tej historycznej linii i dla wszystkich kolejarzy, którzy na niej pracowali, nasze nieformalne stowarzyszenie „Galicjanka” wydało pamiątkową pocztówkę! Wszyscy z nas oraz nasze rodziny i znajomi przez wiele lat podróżowali tą linią, dlatego tą pocztówką postanowiliśmy symbolicznie pożegnać tę zabytkową linię zbudowaną przez Cesarsko-Królewskie Koleje Państwowe Austro-Węgier (kkStB) w 1884 roku – czytamy na profilu „Stacja Męcina”

Pocztówkę będzie można wkrótce dostać w punktach informacji turystycznej w Limanowej i Nowym Sączu oraz na sądeckim dworcu kolejowym.

 

źródło: „Stacja Męcina”; oprac. MAG

fot. „Stacja Męcina”

bank na dole
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab