Sobota, 3 grudnia 2022r. · Imieniny: Franciszka, Ksawerego
allmedica do
novi

Mszana Dolna/Niedźwiedź. Nie po drodze miastu z powiatem. Mimo to droga z Mszany Dolnej do Niedźwiedzia będzie remontowana

Net-Factory - 18.05.2020
17 listopada, 09:29    autor: jbudacz   wyświetlenia: 27331

Droga powiatowa z Mszany Dolnej przez Podobin do Huciska zostanie wyremontowana. Inwestycję wykona firma „Duda” z Łostówki. Koszt inwestycji, to blisko 4,5 mln zł.

Środki na remont pochodzą z budżetu państwa były niewystarczające. Stąd inwestor, czyli powiat limanowski poprosił partycypujące w kosztach przedsięwzięcia samorządy Miasta Mszana Dolna i gminy Niedźwiedź, aby przeznaczyły więcej pieniędzy, niż w pierwotnym planie.

Koniec końców udało się przygotować finansowy montaż, który pozwoli przeprowadzić tą potrzebną dla wszystkich inwestycję.

Na odcinku 4,5 km zostanie częściowo wymieniona nawierzchnia asfaltowa, będą utwardzone pobocza, a także ma być przebudowany chodnik. Na całej długości remontowanej drogi planowana jest także wymiana opraw oświetleniowych na ledowe.

Prace ruszą jeszcze w tym roku. Inwestycja jest realizowana w 3-letnim planie. Jednak, jak nas zapewniono remont nie będzie, aż tak uciążliwy dla mieszkańców i kierowców, bo, będzie on realizowany etapami.

Zapraszamy do obejrzenia materiału.

almedica
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab