Sobota, 3 grudnia 2022r. · Imieniny: Franciszka, Ksawerego
DDD do 28 listopada
novi

Kamienica. Pielęgnuje tradycję i aktywnie włącza się w życie regionu. Oddział Związku Podhalan w Kamienicy obchodził 15-lecie działalności

Net-Factory - 18.05.2020
24 listopada, 05:32    autor: mantosz   wyświetlenia: 2979

Kamienicki oddział Związku Podhalan istnieje od 15 lat. Jubileusz stał się okazją do podsumowania działalności i podziękowań dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju tej niezwykle ważnej organizacji. Nie zabrakło również życzeń na dalsze lata. Partnerem sobotniego jubileuszu był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego i Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kamienicy. Przewodniczył jej kapelan Związku Podhalan, ks. Stanisław Kowalik. Szczególnie doniosłym momentem było ślubowanie i przyjęcie do kamienickiego oddziału nowych członków.

Po nabożeństwie odbyła się dalsza część wydarzenia, którą poprowadziła prezes oddziału, Agata Zięba. Głos zabrali jej poprzednicy Mieczysław Majchrzak i Mieczysław Marek, którzy przytoczyli wiele anegdot z historii oddziału. Delegacje zaprzyjaźnionych oddziałów, m.in. ze Słopnic, Niedźwiedzia, Lubomierza, Jazowska, Czarnego Dunajca i Łącka złożyły gratulacje i życzenia. Nie zabrakło ciepłych słów od samorządowców: radnego wojewódzkiego i prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej - Grzegorza Biedronia, starosty Mieczysława Urygi, przewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego – Józefa Pietrzaka, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego – Jana Więcka, wójtów – Rafała Rusnaka, Władysława Sadowskiego, Jana Skrzekuta, Adama Sołtysa, Piotra Stacha i Bolesława Żaby. Grzegorz Biedroń odczytał okolicznościowy list od marszałka Witolda Kozłowskiego. Z kolei Julian Kowalczyk, prezes Związku Podhalan w Polsce, podkreślił ogromne znaczenie kultywowania tradycji i budowania wspólnoty przez poszczególne oddziały.

almedica
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab