Sobota, 3 grudnia 2022r. · Imieniny: Franciszka, Ksawerego
DDD do 28 listopada
lokata urodzinowa bank spółdzielczy do końca listopada

Gmina Tymbark. Zmarł Andrzej Bugański, radny gminy Tymbark i sołtys Zamieścia

Net-Factory - 18.05.2020
23 listopada, 22:29    autor: mantosz   wyświetlenia: 4055

Urząd Gminy Tymbark poinformował o śmierci Andrzeja Bugańskiego, radnego gminy Tymbark w latach 2018 - 2022 oraz sołtysa wsi Zamieście.

Kondolencje Rodzinie śp. Andrzeja Bugańskiego w imieniu samorządu gminy Tymbark złożyli przewodnicząca Rady Gminy, Stanisława Urbańska oraz wójt Paweł Ptaszek. 

- Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Andrzeja Bugańskiego, radnego Rady Gminy Tymbark i sołtysa wsi Zamieście. Śp. Andrzej dał się  poznać  jako zaangażowany radny i sołtys, a także życzliwy i uczynny kolega.  Był człowiekiem o dużej charyzmie, konsekwentnie  dążącym do celu. Andrzej jak mało kto potrafił w pracy na rzecz lokalnej społeczności zorganizować wokół siebie radę sołecką, a także sąsiadów i  znajomych. Był otwarty na ludzi i ich problemy.  Z całym zapałem angażował się w sprawy sołectwa Zamieście i całej Gminy Tymbark. Był jednym z inicjatorów zakupu budynku świetlicy, dbał                  o plac zabaw, przyczynił się do budowy altany, remontu świetlicy i organizacji Pikniku Świętojańskiego, a także budowy chodnika. W pracy społecznej nie szczędził własnego czasu  i wysiłku. Jego zaangażowanie wykraczało poza zwykłe obowiązki radnego i sołtysa. Śmierć Andrzeja to ogromna strata dla całej naszej społeczności, w szczególności dla sołectwa Zamieście. Dla nas pozostanie wzorem postawy obywatelskiej. Drogi Andrzeju żegnamy Cię z wielkim smutkiem. Mamy nadzieję, że w tym drugim lepszym świecie, do którego odszedłeś znajdziesz dla siebie zajęcie  i będziesz z góry patrzył na swoje dzieło  wspierając nas wszystkich naszych dalszych działaniach. Dziękujemy Ci, że byłeś obecny wśród nas.  Zawsze będziesz w naszej pamięci. Do Rodziny Zmarłego kierujemy wyrazy wsparcia i otuchy w tych trudnych chwilach – napisali Stanisława Urbańska i Paweł Ptaszek.

Pogrzeb śp. Andrzeja Bugańskiego obędzie się w Kościele w Tymbarku w dniu 25 listopada br. (piątek) o godz. 14.00.

 

źródło: Urząd Gminy Tymbark; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Tymbark

bank na dole
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab