Sobota, 3 grudnia 2022r. · Imieniny: Franciszka, Ksawerego
DDD do 28 listopada
novi

Tymbark/Karniowice. Tymbarskie gołąbki z ziemniakami pod leśną pierzynką zyskały uznanie jurorów wojewódzkiego etapu „Bitwy Regionów”

Net-Factory - 18.05.2020
24 listopada, 20:09    autor: mantosz   wyświetlenia: 8178

Koło Gospodyń Wiejskich z Tymbarku z sukcesem reprezentowało powiat limanowski podczas wojewódzkiego etapu konkursu „Bitwa Regionów”, który przeprowadzono w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. O możliwość udziału w finale krajowym ubiegało się 16 kół gospodyń wiejskich.

III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Tymbarku za tymbarskie gołąbki z ziemniakami pod leśną pierzynką. I i II miejsce w kulinarnej rywalizacji zajęły gospodynie z Zalipia i Smoniowic, a wyróżnienie otrzymało KGW Skawa.

- Nasze tymbarskie gołąbki z ziemniakami pod leśną pierzynką zdobyły III miejsce! Jest to dla nas, jako KGW Tymbark, ogromne wyróżnienie. Mamy nadzieję, że dla państwa też, bo wszystko, co robimy, robimy z myślą o naszej małej ojczyźnie  - Tymbarku! – napisały laureatki w mediach społecznościowych.

Celem konkursu jest kultywowanie  kuchni regionalnej i lokalnego folkloru, promocja polskiej żywności oraz szerzenie patriotyzmu konsumenckiego.

 

źródło: KGW Tymbark; oprac. MAG

fot. KGW Tymbark

bank na dole
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab