Wtorek, 7 lutego 2023r. · Imieniny: Ryszarda, Romualda
Kredyt Urodzinowy z prowizją 0%
pomoc drogowa

Mszana Dolna. Radni przegłosowali przesunięcie ponad 140 tys. zł. W ten sposób zasugerowali, kogo należy zwolnić

Net-Factory - 18.05.2020
24 stycznia, 15:21    autor: mantosz   wyświetlenia: 10708

Po wielokrotnych dyskusjach przyszła kolej na konkretne działania. Podczas sesji budżetowej radni Mszany Dolnej przesunęli 140 889,84 zł z wynagrodzeń dla urzędników na inwestycje drogowe. Jak mówił przewodniczący Janusz Matoga, wysokość kwoty jest sugestią, gdzie w należy szukać oszczędności. Tyle właśnie wynosi roczny koszt utrzymania stanowiska wiceburmistrza miasta, które zajmuje obecnie Michał Grzeszczuk.

Burmistrz Anna Pękała jest zadowolona z pracy zastępcy. Przed głosowaniem podkreślała, że po decyzji radnych być może będzie musiała wypowiedzieć podwyżki części lub wszystkim urzędnikom.

- Może się okazać, że będziemy rezygnować z części zadań, które mamy. Nie będzie komu obsługiwać ludzi – argumentowała burmistrz Mszany Dolnej.

- Myślę, że mieszkańcy i radni są zadowoleni z pracy urzędników. Jesteśmy dumni z tego, że urząd działa sprawnie mimo przeciwności. Kwota 140 889,84 zł jest to kwota stanowiąca równowartość kosztów utrzymania stanowiska wiceburmistrza w mieście Mszana Dolna. To było wielokrotnie poruszane przez radnych. Jeżeli pani mówi, że będzie pani musiała podejmować kroki w stosunku do pracowników wiele lat pracujących i dobrze się sprawujących, to mogę dodać, że ta kwota stanowi ewidentną sugestię, do tego, jakie kroki pani powinna podjąć. Natomiast decyzja należy do pani, bo pani organizuje pracę w Urzędzie Miasta - mówił przewodniczący Janusz Matoga.

Mecenas Marek Panek podkreślił, że przesunięcie środków może generować koszty związane z roszczeniami pracowników, którzy nabyli prawa wynikające z zawartych umów. Argumentacji Janusza Matogi i radnych, którzy skierowali pod głosowanie poprawkę do budżetu, nie poparł radny Michał Liszka, który przewodniczy klubowi „Razem dla Mszany Dolnej”. Twierdził, że wniosek wcześniej nie był przedstawiony radnym. Ponadto podnosił wątpliwości natury prawnej oraz kwestionował cel przesunięcia środków.

Ostatecznie za poprawką głosowało 8 radnych (Stanisław Antosz, Janina Flig, Kamil Korda, Janusz Matoga, Agnieszka Sasal, Ryszard Sitkowski, Elżbieta Smaga, Jacek Wardyński), 5 było przeciw (Michał Liszka, Krystyna Pazdur, Radosław Rusnarczyk, Bogdan Surówka, Jan Szynalik). Joanna Sochacka wstrzymała się od głosu, a Tadeusz Żmuda był nieobecny.

Więcej o budżecie miasta Mmszana Dolna na 2023 rok w najbliższym wydaniu „Informacji”.

bs do 19 stycznia
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab