Poniedziałek, 6 lutego 2023r. · Imieniny: Doroty, Tytusa
Kredyt Urodzinowy z prowizją 0%
pomoc drogowa

Kasina Wielka. Ważna inwestycja drogowa w Kasinie Wielkiej. Droga powiatowa zostanie zamknięta z początkiem ferii

Net-Factory - 18.05.2020
24 stycznia, 15:15    autor: jbudacz   wyświetlenia: 5535

Powiat limanowski zlecił wykonanie na drodze powiatowej z Węglówki do Kasiny Wielkiej większego przepustu. Ten, który był, nie do końca spełniał swoje zadanie - przekonuje Marek Urbański, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej.

Powódź w 2014 roku. Droga powiatowa w Kasinie Wielkiej, osiedle Paluszki. Niedrożny przepust w dużej mierze przyczynił się do tego, że kilka domów została zlanych wodą, która niosła ze sobą dosłownie wszystko, czyli błoto, żwir i kamienie.

Droga powiatowa na 2 tygodnie zostanie zamknięta. Prace miały rozpocząć się już w tym tygodniu, jednak termin ich rozpoczęcia został opóźniony.

- Wykonawca jest już na miejscu i prowadzi prace przygtowawcze. te właściwe mają rozpocząć się w poniedziałek 30 stycznia. Wtedy droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

- Mam nadzieję, że przez okres ferii firma Budmost z Laskowej dołoży wszelkich starań, aby ruch został przywrócony. Oczywiście będą tam utrudnienia, ale drogą będzie można przejechać - zapewnia Marek Urbański, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej.

Całkowite zamknięcie drogi na okres 2 tygodni, to spore utrudnienie dla osób, które na co dzień z niej korzystają. Niestety, ze względu na ukształtowanie terenu i miejsce, gdzie prace mają być realizowane, nie udało się wykonać zastępczego przejazdu.

Koszt całej inwestycji, to blisko 2 mln zł. Prace wykonuje firma Budmost z laskowej. Potrwają one około 10 miesięcy.

bs do 19 stycznia
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab