Poniedziałek, 6 lutego 2023r. · Imieniny: Doroty, Tytusa
Kredyt Urodzinowy z prowizją 0%
canal

Region. Gminy Laskowa, Limanowa, Łukowica i Tymbark otrzymały środki na inwestycje wodno-ściekowe

Net-Factory - 18.05.2020
25 stycznia, 20:01    autor: mantosz   wyświetlenia: 3961

Ponad 30 małopolskich samorządowców odebrało w Nowym Sączu z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego promesy na pomoc w realizacji inwestycji w zakresie gospodarki wodno-ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki trafią także do gmin Laskowa, Limanowa, Łukowica i Tymbark. Promesy odebrali wójtowie Piotr Stach, Jan Skrzekut, Bogdan Łuczkowski i Paweł Ptaszek.

Gmina Laskowa otrzymała 3 937 200,00 zł na budowę kanalizacji i ujęcia wody w Ujanowicach.

Gmina Limanowa za 3 267 000,00 zł wybuduje sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w miejscowością Kłodne i Męcina.

W gminie Łukowica powstanie 141 przydomowych oczyszczalni ścieków oraz odcinek sieci wodociągowej. Samorząd pozyskał na ten cel 3 226 404,00 zł.

Gmina Tymbark otrzymała 3 117 000,00 zł na kontynuację rozbudowy sieci wodociągowej w Piekiełku (rejon szkoły) oraz budowę kanalizacji w Tymbarku (Węglarka, Zaolzie), a także w Zamieściu (Sołtystwo).

- Gratuluję władzom poszczególnych gmin determinacji i skuteczności w pozyskaniu środków unijnych. To istotny krok w kierunku unowocześnienia gospodarki, to starania o lepszy klimat, by woda i kanalizacja były na europejskim poziomie. Dzięki temu nasze samorządy stają się liderami w poprawie życia mieszkańców, by Małopolanom było jak najlepiej - podkreślał marszałek Witold Kozłowski.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz gminy; oprac. MAG

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Kredyt Urodzinowy z prowizją 0%
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab