Piątek, 24 marca 2023r. · Imieniny: Marka, Gabriela
kredyt świąteczny
canal

Region. Strażacy z Nowego Sącza gotowi z pomocą ratowniczą do Turcji dotkniętej trzęsieniem ziemi

Net-Factory - 18.05.2020
06 lutego, 16:54    autor: jbudacz   wyświetlenia: 3690

W poniedziałek (6 lutego) nad ranem w prowincji Gaziantep w Turcji nastąpiło trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia w skali Richtera.

Turcja poprzez ERCC, czyli Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego złożyła zapotrzebowanie na siły poszukiwawcze i ratownicze do szybkiej interwencji w rejonie i ratowania ludzi spod gruzów, a Polska wyraziła akces.

W gotowości do działań ratowniczych jest Polska Ciężka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza HUSAR tj. 76 strażaków PSP z 8 psami z Łodzi, Krakowa, Warszawy i Gdańska.

Po godz. 8.00 nadeszła informacja o zaakceptowaniu oferty pomocy polskich strażaków. Grupa jeszcze dziś (poniedziałek) wyruszy do Turcji - czytamy w opublikowanym komunikacie na Komendanta Głównego i Wojewódzkiego PSP.

Do działań została zadysponowana również spefcjalistyczna grupa strażaków Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej „Nowy Sącz” weszli w skład grupy, która wyruszyła do Turcji.

Źródło: gov.pl/web/kmpsp-nowy-sacz

Zdjęcie: kpt. Piotr Zwarycz, KM PSP Gdańsk, mł. bryg. Jędrzej Pawlak, ogn. Sylwia Paciorek, kpt. Mateusz Kuzik, KW PSP Kraków

Kredyt swiąteczny
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab