Piątek, 24 marca 2023r. · Imieniny: Marka, Gabriela
bliski bs
pomoc drogowa

Limanowa. Zbliża się „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych” . LDK zaprasza na spektakle

Net-Factory - 18.05.2020
11 marca, 21:14    autor: mantosz   wyświetlenia: 2913

Limanowski Dom Kultury zaprasza wielbicieli teatru na „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych”, które odbędzie się w dniach 23 – 25 marca. To wydarzenie na pewno dostarczy widzom wielu emocji i stanie się źródłem refleksji na poważne tematy.

PROGRAM

23 marca, godz. 18.00 – „Grubaska”, Teatr Scena Poczekalnia Łódź, wstęp – 60 zł.

Główna bohaterka ze względu na swą posturę bywa dotkliwie upokarzana. Nigdy nie jest chwalona, natomiast krytykowana przy każdej okazji. Również narzeczony nie szczędzi jej złośliwości. Nikt nie staje po stronie grubasów. Zofia często popada w rozpacz, lecz w końcu postanawia stanąć do walki. Ma do zrzucenia 50 kg wagi, a do wyrzucenia wiele lat przyzwyczajeń. Mierzy się ze swoim łakomstwem, przeżywa tortury diet, wyrzeczeń i gimnastyki. Czasem robi wielki krok do przodu, a czasem załamuje się i cofa. Walka jest ciężka, ale musi ją wygrać, gdyż współczesny świat dyskryminuje grubasa pod każdym względem, a media są w tym zagorzałym sprzymierzeńcem. Zobacz, jak stracić na wadze, nie tracąc na poczuciu własnej wartości. Jak utrzeć nosa chudym zołzom i odnaleźć smak życia. Niezwykle pogodna i pełna humoru opowieść o walce po swoje...

Obsada i realizatorzy:

Zosia - Izabela Noszczyk,

Autor - Wanda Szymanowska,

Adaptacja tekstu i reżyseria - Izabela Noszczyk, Błażej Baraniak,

Muzyka - Damian Neogenn – Lindner,

Reżyseria światła - Sebastian Nowicki.

Producent: Teatr Scena Poczekalnia

Spektakl dla widzów dorosłych.

 

24 marca, godz. 18.00 – „Tutam”, Teatr NSA Nowy Sącz, wstęp – 40 zł.

„Tutam”  Bogusława Schaeffera to komediodramat, w którym każdy z aktorów wciela się w dwie różne postaci, grając kelnera i kelnerkę w pewnej kawiarni oraz parę stałych bywalców lokalu. Tu i tam (stąd tytuł) toczą się rozmowy w krańcowo różnych tonacjach: poetyckiej i trywialnej, lirycznej i wulgarnej. Temat jest ten sam - miłość, życie. W małej kawiarni spotyka się przypadkiem dwoje ludzi. On, prawdopodobnie po jakichś miłosnych przejściach, ucieka przed uczuciami. Ona postanawia go zdobyć, on chowa się przed nią i przed sobą, przybierając różne pozy i maski; ona nie pozostaje w tyle, i tak kawiarnia zamienia się teatr. Ale każdy teatr oprócz sceny ma także kulisy, a kawiarnia zaplecze: tam rozgrywa się kolejny uczuciowy dramat. Kelner i kelnerka od dawna są razem, ale on – podobnie jak klient kawiarni – wciąż chowa się przed kelnerką i przed sobą, także przybierając różne pozy i maski, ona też nie pozostaje w tyle, i tak kulisy zamieniają się w scenę, aż w końcu nie wiadomo, gdzie jest „tu” a gdzie „tam”, gdzie kawiarnia, gdzie zaplecze, gdzie teatr, gdzie rzeczywistość, gdzie jawa, gdzie sen; tym bardziej, że kelnerka trochę się chyba podkochuje w kliencie, a kelner w klientce.

W spektaklu występują:

Kelner – Janusz Michalik,

Kelnerka – Małgorzata Sowa,

Opracowanie i reżyseria: Janusz Michalik

Spektakl dla widzów dorosłych.

 

25 marca, godz. 18.00 – „Bilecik miłosny”, Teatr Nowy z Nowego Sącza, wstęp – 60 zł.

„Bilecik Miłosny” - komedia w 1 akcie na podstawie tekstu Michała Bałuckiego. Która z pań nie zastanawiała się, aby sprawdzić wierność swojego ukochanego? Tylko co jak mąż „niechcący” na tajemnicze spotkanie wyśle swojego przyjaciela… a cała sprawa się wyda? Kto wyjdzie obronną ręką w całej tej zabawie, kto się zakocha? Historia, która ma różne oblicza. Spektakl do połowy jest wyreżyserowany, lecz druga połowa należy do widzów. To oni decydują, w jakim kierunku pójdzie spektakl. Ogromna dawka humoru gwarantowana!

Reżyseria - Krzysztof Pomietło

W spektaklu występują:

Marian - Józef Więcławek,

Edmund - Krzysztof Pomietło,

Julia - Violetta Romul-Pomietło,

Anna - Małgorzata Sowa,

Poetka - Anna Janur.

Spektakl dla widzów dorosłych.

 

Zakupu biletów można dokonać w kasie kina „Klaps” w godzinach pracy kina (18 261 04 87 / 18 337 16 03), za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl lub w biletomacie. Karnety są dostępne w kasie kina „Klaps”. Cena karnetu na wszystkie spektakle – 144 zł.

 

źródło: Limanowski Dom Kultury; oprac. MAG

fot. Limanowski Dom Kultury

Kredyt swiąteczny
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab