Piątek, 24 marca 2023r. · Imieniny: Marka, Gabriela
kredyt świąteczny
canal

Mszana Dolna. Kolejne oszustwo metodą „na wypadek”. 73-latka straciła 25 tys. zł

Net-Factory - 18.05.2020
13 marca, 14:08    autor: jbudacz   wyświetlenia: 15947

7 marca do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszusta. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej.

Do oszustwa doszło 1 marca około godziny 15:00. Z pokrzywdzoną skontaktowała się telefonicznie kobieta, która podała się za jej córkę i poinformowała, że spowodowała wypadek.

Fałszywa córka opowiedziała historię o tym, że potrąciła ciężarną kobietę na pasach. Później w słuchawce telefonu seniorka usłyszała męski głos. Mężczyzna podający się za policjanta poinformował ją, że jeśli nie przekaże pieniędzy córka trafi do policyjnego aresztu.

- 73-latka zgodnie z telefonicznymi instrukcjami przygotowała pieniądze i przekazała 25 tysięcy złotych mężczyźnie, który przyjechał pod jej dom i podawał się za adwokata - mówi st. asp. Jolanta Batko, rzecznik KPP Limanowa.

Kilka dni wcześniej doszło do podobnego oszustwa. Mieszkanka gminy Mszany Dolnej straciła 150 tys. zł. Policjanci nieustannie apelują o ostrożność. Pamiętajmy, że oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji.

Kredyt swiąteczny
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab