środa, 7 czerwca 2023r. · Imieniny: Roberta, Wiesława
bs
allemdica do 5 czerwca

Powiat Limanowski. Rusza nabór do Szkoły Muzycznej TerazMy

Net-Factory - 18.05.2020
24 marca, 08:53    autor: jbudacz   wyświetlenia: 8418

Od 1 kwietnia rozpocznie się nabór do Szkoły Muzycznej TerazMy w Limanowej. Placówkę, którą prowadzi Joanna Drąg ma swoją siedzibę nie tylko w Limanowej, ale też w Słopnicach oraz Męcinie.

Szkoła Muzyczna TerazMy - Szkoła Muzyki Rozrywkowej powstała w 2017 roku, rozpoczynając swoją działalność w Słopnicach. Po kilku latach działalności została ona rozszerzona o dodatkowe dwie filie w miejscowościach Męcina oraz Limanowej. Do każdej z nich aktualnie jest prowadzony nabór na rok szkolny 2023/2024.

Założycielką szkoły jest mgr Joanna Drąg, która ukończyła m.in. Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz studia magisterskie Edukacji Muzycznej w Kielcach na Wydziale Wokalistki Estradowej.

W szkole pracują wykształceni muzycy - młodzi i energiczni ludzie, dla których nauczanie to pasja połączona z hobby i zawodowym wykształceniem.

- Każdy uczeń wymaga indywidualnego podejścia i sposobu nauczania - dlatego nasza kadra spełnia te wszystkie wymagania, prowadząc uczniów ku rozwijaniu swoich dalszych umiejętności – mówi Joanna Drąg. 

Szkoła może pochwalić się dużymi osiągnięciami swoich uczniów, którzy biorą udział w konkursach lokalnych, gminnych, powiatowych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Uczniowie bardzo często zajmują najwyższe miejsca na podium.

Do tej pory szkolę ukończyło 11 dyplomantów. W tym roku szkolnym do dyplomu przestąpi 6 uczniów, a 3 z nich będzie zdawało egzamin do Szkoły Muzycznej II Stopnia w Nowym Sączu.

- Nasza szkoła organizuje na zakończenie roku szkolnego Koncert Wakacyjny dla każdego ucznia naszej szkoły oraz na Koncert Dyplomowy, który odbędzie się 16 czerwca w Limanowskim Domu Kultury – oczywiście z Myśla o tegorocznych absolwentach - tłumaczy Joanna Drąg.

Proces nauczania w szkole odbywa się według dwóch cyklów nauczania - dziecięcy (6-letni cykl) oraz młodzieżowy (4-letni cykl). Dla każdego z uczniów lekcje odbywają się indywidualnie, raz w tygodniu w wymiarze 45-minutowych lekcji. Prowadzone są także zajęcia grupowe m.in. Grupa Wokalna (młodzieżowa oraz dziecięca).

Od przyszłego roku placówka zaprasza na KOLOROWĄ RYTMIKĘ DLA MALUCHA. Na koniec roku szkolnego uczeń otrzymuje świadectwo, natomiast po ukończeniu szkoły absolwenci zdobędą DYPLOM UKOŃCZENIA. Uczniowie wyróżniający się najlepszym poziomem umiejętności oraz wiedzy, są docenieni otrzymując najwyższe wynagrodzenie, czyli „ZŁOTĄ NUTKĘ”.

Placówka daje możliwość rozwoju umiejętności ucznia w poszczególnych klasach, do których prowadzony jest coroczny nabór:

 • klasa wokalno-aktorska,
 • klasa gitary,
 • klasa skrzypiec,
 • klasa akordeonu,
 • klasa keyboard'u,
 • klasa perkusji,
 • klasa pianina,
 • klasa saksofonu.
 • klasa ukulele
 • KOLOROWA RYTMIKA DLA MALUCHA
 • GRUPA WOKALNA (DZIECIĘCA, MŁODZIEŻOWA)

Podczas lekcji uczeń poznaje kwestie związane z teorią muzyki oraz jest kształcony pod względem doskonalenia gry na instrumencie muzycznym, lub doskonalona jest technika śpiewu podczas lekcji wokalno-aktorskich.

- Wychowankowie są przygotowywani do odpowiedniego zachowania się na scenie. Organizujemy dla nich koncerty, gdzie wszyscy uczęszczający do szkoły mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami nabytymi w okresie nauczania. Szkoła organizuje szereg projektów w formie zajęć dodatkowych oraz konkursów, gdzie uczniowie mogą poczuć trochę zdrowej, scenicznej rywalizacji między sobą – podkreśla Joanna Drąg. 

Szkoła od tego roku szkolnego posiada własne Studio Nagrań, które jest bezpłatne dla uczniów naszej szkoły muzycznej.

Dołącz do naszej szkoły - NABÓR NA ROK 2022/2023 OTWARTY - Zapraszamy na naszą stronę internetową www.szkola-terazmy.pl do wypełnienie formularza zgłoszeniowego z zakładce „Nabór 2023/2024

Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab