środa, 7 czerwca 2023r. · Imieniny: Roberta, Wiesława
kredyt
apartamenty

Limanowa. W tajemniczym świecie kolorów. Zofia Stanisz-Zoń prezentuje prace w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej

Net-Factory - 18.05.2020
11 maja, 14:43    autor: mantosz   wyświetlenia: 4972

W Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej otwarto wystawę Zofii Stanisz-Zoń, członkini limanowskiego oddziału ZNP, a także Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Najnowsza wystawa zatytułowana „Pouring – poznaj tajemnice kolorów” to prezentacja prac wykonanych w technice pouringu, czyli rozlewania farb z dodatkiem specjalnego medium, dzięki któremu farba staje się bardziej plastyczna, a kolory nie mieszają się ze sobą lecz tworzą na powierzchni wielobarwne, fantazyjne wzory.

W wernisażu uczestniczyli członkowie rodziny, przyjaciele i znajomi artystki, miłośnicy sztuki, a także przedstawiciele samorządów i instytucji kultury. Wydarzenie poprowadził Mateusz Pietrzak – dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej. Radny powiatu limanowskiego, Marian Wójtowicz, odczytał okolicznościowy list od starosty Mieczysława Urygi.

 – Cieszymy się, że wykonane przez Panią dzieła mogą podziwiać turyści oraz wszyscy goście odwiedzający PCIT w Limanowej, poznając w ten sposób bliżej Pani dorobek artystyczny, pracę oraz pasję, którą wkłada pani w proces twórczy. Gratulujemy talentu i osiągnięć na polu kultury i sztuki, przyczyniających się do rozwoju i promocji naszego regionu – napisał starosta.

Wystąpił chór „Carpe Diem” Sekcji Emerytów i Rencistów Limanowskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, którego członkinią jest również Zofia Stanisz-Zoń. Wykonane zostały znane pieśni ludowe. Głos zabrała również sama artystka, która opowiedziała o procesie i doświadczeniach tworzenia obrazów w technice pouringu.

Wystawa będzie czynna do 31 maja.

 

źródło: PCIT w Limanowej; oprac. MAG

fot. PCIT w Limanowej

Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab