środa, 7 czerwca 2023r. · Imieniny: Roberta, Wiesława
kredyt
allemdica do 5 czerwca

Limanowa. Trwają zapisy do XIX Gwiaździstego Rajdu Szlakami Jana Pawła II

Net-Factory - 18.05.2020
24 maja, 17:53    autor: mantosz   wyświetlenia: 2659

Do 26 maja można zgłaszać chęć udziału w XIX edycji Gwiaździstego Rajdu Szlakami Jana Pawła II, który odbędzie się w dniach 30-31 maja. Organizatorami wydarzenia są: Parafia Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, Fundacja Szlaki Papieskie, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej oraz oddział PTTK w Limanowej.

Hasło tegorocznego rajdu brzmi: „Którą drogą iść przez życie – Jan Paweł II Papież wartości”. Uczestnicy po raz kolejny będą wędrować trasami papieskimi, jedno- i dwudniowymi, znajdującymi się na terenie Beskidu Wyspowego, Gorców, Pienin oraz Beskidu Sądeckiego. Celem rajdu jest poznawanie nauczania Jana Pawła II, skierowanego do młodzieży, poznawanie historii regionu,  jego kultury oraz przyrody, wspólny wypoczynek i spotkanie w górach, a ponadto – uczczenie przypadającej w tym roku 24. rocznicy przejazdu przez Limanową Ojca Świętego Jana Pawła II.

30 maja o godz. 7.30 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zostanie odprawiona sza św. na rozpoczęcie rajdu. O 8.30 uczestnicy wyruszą na trasy. Zakończenie rajdu nastąpi w środę, 31 maja, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej (ul. Zygmunta Augusta 8). O godz. 11.15 na mecie pojawią się pierwsi wędrowcy. O godz. 12.00 w  sali nr 8 ZSTiO zostaną przeprowadzone konkursy: wiedzy pt. „Jan Paweł II Papież wartości”, na kronikę rajdową oraz na najlepszą e-pocztówkę z rajdu – miejsca związane z osobą św. Jana Pawła II, znajdujące się na przebytej trasie. W trakcie wydarzenia będzie również możliwość zdobywania Krajoznawczej Odznaki  im. Jana Pawła II. (e – mail:  XIX Rajdu Gwiaździstego - rajdpapieski2023@onet.pl).  XIX Rajd Gwiaździsty zakończy się o godz. 13.00 wspólną modlitwą, po czym nastąpi ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://zstio.edu.pl/xixrajd/

Udział w rajdzie należy zgłosić poprzez wypełnienie załączonej do regulaminu karty zgłoszenia i wysyłanie lub dostarczenie do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, 34-600 Limanowa,  ul. Zygmunta Augusta 8, e-mail: sekretariat@zstio.edu.pl. Telefon do kontaktu: 018 337 26 02.

 

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab