środa, 7 czerwca 2023r. · Imieniny: Roberta, Wiesława
kredyt
apartamenty

Stara Wieś. II Czasówka Rowerowa pod Ostrą. W rywalizacji wzięło udział 169 osób w różnym wieku

Net-Factory - 18.05.2020
24 maja, 20:00    autor: mantosz   wyświetlenia: 5274

II Czasówka Rowerowa pod Ostrą w Starej Wsi okazała się dużym sukcesem. Wydarzenie, zorganizowane przez Limanowską Grupę Rowerową, przyciągnęło nie tylko zawodników w różnym wieku i z różnych części Polski, ale też wielu kibiców. Łącznie w zawodach wzięło udział 169 osób. Jak podkreślają organizatorzy, zainteresowanie taką formą rywalizacji znacznie wzrosło w porównaniu z poprzednim rokiem, a to pozwala snuć plany na kolejne edycje.

- Stworzyliście świetną i przyjacielską atmosferę sprawiedliwej rywalizacji, każdy dał z siebie 100 procent, pogoda dopisała, wy dopisaliście liczebnością, bo wygląda na to, że druga edycja względem pierwszej była ponad 2 razy większa! – skomentowali organizatorzy w mediach społecznościowych.

W zawodach wystartowało 103 kolarzy, w tym 16 kobiet i 87 mężczyzn. Dodatkowo na starcie stanął jeden zawodnik na handbike’u, co łącznie dało 104 osoby. W startach wspólnych dzieci wzięło udział 65 młodych zawodników i liczba ta jest mniej więcej równa jak ta z pierwszej edycji.

- Jesteśmy dumni, że nasz pomysł na to wydarzenie jest tak pozytywnie odbierany tym bardziej, że komentarze i wiadomości były wyłącznie pozytywne. Biorąc pod uwagę to, że zainteresowanie jest coraz większe, tym bardziej dodaje nam to skrzydeł i motywuje do organizowania kolejnych edycji. Chcemy zapewnić, że poziom tego wydarzenia będzie z roku na rok wyłącznie wyższy, zwłaszcza że każda edycja dostarcza nam ogromną porcję doświadczenia – podkreśliła na swoim profilu facebookowym Limanowska Grupa Rowerowa.

Organizację wydarzenia wsparły samorządy powiatu limanowskiego, gminy Limanowa i gminy Słopnice, Stowarzyszenie Ziemia Limanowska, Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Wsi, Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi, ZS nr1 w Starej Wsi, Auto Moto Klub Limanowa, a także firmy: SPORTMAN.pl, Velo Sport Janusz Etgens, rowery.limanowa.pl, Rogelli.pl, Euro-Fliz Piotr Chełmecki, NAMEDSPORT Polska, Ultris.pl - sklep sportowy, Tymbark.

Z wynikami można zapoznać się TUTAJ

 

źródło: Limanowska Grupa Rowerowa; oprac. MAG

fot. Zakątek Wspomnień - Paweł Mucha

Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab